Amazon. Jp'den alışveriş yapmalı mıyım?

Hayır. Zaten kargo 3 bin yen tutuyor önemli olan gümrük vergisi. O da 80 binlik bir üründe yaklaşık 15k falan. Ben yine de önermiyorum amazon.jp'yı.

Avrupa ülkelerinden almak daha da ucuza geliyor aslında. Şu kasayı asya pazarından sonra avrupa pazarına da getirseler ne güzel olur.

Amazon Japonya deneyimi berbat olan birisi olarak ban yemeye hazırsanız sipariş verebilirsiniz :D Çünkü %90 ban atacaklar.

Edit: Stokta olan ürünleri sipariş verirsen ban yeme olasılığı daha düşük, büyük ihtimal kargolanıyor. Klavyesi TR değil bilgin olsun.
Merhaba bu ban yeme olayını kısaca açıklar mısınız? Sebep nedir? Türkiye'ye gönderim olmadığı için mi? Adres avrupadaki bir tanıdığın adresini versek? bir de ban ödemeden sonra mı oluyor? sonra para iadesi yapıyorlar sanırım?
Şu ban yeme sorunu ne ile alakalı. Biri kısaca özünü anlatabilir mi? Amazon neden banlıyor. Aldığımız ürünü Türkiye'ye gönderim değil de, Avrupa'ya gönderim yapsak olmaz mı? Statik IP yüzünden mi ban yiyoruz?

Son düzenleme:
2 günde 3 farklı hesapla denedik istedikleri tüm belgeleri yükledik ama çok kısa sürede sipariş iptali + ban yedik.

9 Haziran'da RTX 3060 Gaming X 12 GB ekran kartı aldım fiyatı 7600 TL arkadaşlar.
Şu ban olayının çözümünü , nasıl yapılması gerektiğini bilen var mı ? Benimde 3 hesabımı banladılar
Ben ilk kez sipariş verdim . Özellikle satıcının amazon jp olmasına dikkat ederek ilk kez sipariş verdim. Ürün ise MSİ rtx 3060 gaming x 12 gb 7600 tl. Şuan geldi .

9 Haziran'da RTX 3060 Gaming X 12 GB ekran kartı aldım fiyatı 7600 TL arkadaşlar.

Ben ilk kez sipariş verdim. Özellikle satıcının Amazon jp olmasına dikkat ederek ilk kez sipariş verdim. Ürün ise MSI RTX 3060 Gaming X 12 GB 7600 TL. Şu an geldi.

Öncelikle hayırlısı olsun. Garantisi ne kadar ayrıca üründe sıkıntı çıktı mı? Sen banlanma olayını nasıl aştın.

Öncelikle hayırlısı olsun. Garantisi ne kadar ayrıca üründe sıkıntı çıktı mı? Sen banlanma olayını nasıl aştın.

Banlanma yaşamadım normal yeni Amazon hesabı açtım adres iletişim ve kart bilgilerini girdim daha sonra Amazon jp kendi satıcısı olarak sattığı ekran kartını sepete ekleyerek satın alma işlemi gerçekleştirdin DHL firması tarafından Hong Kong - tokyo - Almanya leipzig ve son olarak İstanbul'a geldi sana iletilen takip numarasından her şeyi takip ediyor ürün kapına geldiğinde bir lira dahi ödemiyorsun çünkü her şeyini vergi kargo ithalat ücretini Amazon Japonya karşılıyor hatta benden fazla çektiği ithalat ücretini kartıma iade ettiğini söyleyebilirim.

Garantisi global olarak var ama Türkiye için geçerli değil diye biliyorum.

Banlanma yaşamadım normal yeni Amazon hesabı açtım adres iletişim ve kart bilgilerini girdim daha sonra Amazon jp kendi satıcısı olarak sattığı ekran kartını sepete ekleyerek satın alma işlemi gerçekleştirdin DHL firması tarafından Hong Kong - tokyo - Almanya leipzig ve son olarak İstanbul'a geldi sana iletilen takip numarasından her şeyi takip ediyor ürün kapına geldiğinde bir lira dahi ödemiyorsun çünkü her şeyini vergi kargo ithalat ücretini Amazon Japonya karşılıyor hatta benden fazla çektiği ithalat ücretini kartıma iade ettiğini söyleyebilirim.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim iyi forumlar.

Ödeme bölümünde ekte attığım ücreti gösteriyor. Bundan fazlasını almıyorlar, değil mi? Ve bahsettiği tarihte kesinlikle geliyor, değil mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210729-154019_Chrome.jpg
    Screenshot_20210729-154019_Chrome.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 103

Yeni konular

Geri
Yukarı