Amazon kargosu nasıl işliyor?

Makaleler
4
Yer
Denizli
Kitap fiyatları Amazon'da ucuz olduğu için oradan almaya karar verdim. Kargo süreci nasıl işliyor? Kaç günde geliyor? Bulunduğum yere kargo var mı bilmiyorum.
Özellikle kırsal kesimde oturduğum için buraya kargo var mı merak ediyorum? Yardımcı olabilir misiniz?
Denizli'nin Bozkurt ilçesinde oturuyorum bu arada.

Eğer satıcı Amazon'un kendisi ise geliş hızı inanılmaz. 3 veya 4 defa Prime ile gece saat 22:00 civarında sipariş verdim ve ertesi gün öğlen saatlerinde kargo elime ulaştı.

Ama satıcı farklı bir firma ise gönderdiği kargo şirketine göre geliş süresi uzayabiliyor.

Kitap fiyatları Amazon'da ucuz olduğu için oradan almaya karar verdim. Kargo süreci nasıl işliyor? Kaç günde geliyor? Bulunduğum yere kargo var mı bilmiyorum.
Özellikle kırsal kesimde oturduğum için buraya kargo var mı merak ediyorum? Yardımcı olabilir misiniz?
Denizli'nin Bozkurt ilçesinde oturuyorum bu arada.
Hocam eğer Prime üyeliği varsa büyük şehirlerde aynı gün veya sonraki gün teslim seçenekleri oluyor. Eğer satıcı Amazon değilse o zaman satıcıya bağlı. Oturduğunuz yere dair bilgi almak için:
Buraya bakabilirsiniz. Burada hem kargo ücretleri hem gönderim süreleri dahil. Net bilgi için Amazon canlı desteğe de bağlanabilirsiniz.

Prime üyesi olduğum için ertesi gün geliyor.Bu zamana kadar en fazla 1-2 gün gecikmiştir.Bende çoğunlukla kitap alıyorum.

Eğer kargonuzu Aras ile göndermiyorlarsa oldukça sorunsuz ve hızlı teslimat olur. Aras iki kere gelmişte adres yetersizliğinden geri dönmüş.-Aynı adrese farklı kargolar ile onlarca sipariş verdim, üstelik Amazon aynı adrese iki kere MNG ile teslimat yaptı ama Aras pislik çıkardı.- Merak etmeyin para iade sürecinde çok uğraşmıyorsunuz, Amazon sizi pişman etmez ama çalıştığı şirket(ler) sorun olabilir.

Geri
Yukarı