Amazon Mekanik Klavye Tavsiyesi

nurco

Kilopat
Türkiye'de gereksiz pahalı olduğu için amazon'dan almak istiyorum. Bütçem ne yazık ki kargo dahil olmak şartıyla 180-200 TL. Amazon'dan güzel bir mekanik klavye biliyor musunuz? RedDragon falan filan diyorlar fakat bilemedim. FPS oyunları oynuyorum genelde CS:GO gibi. O yüzden güzel bir klavye almak istiyorum mekanik olma şartıyla. Tavsiyesi olan varsa sevinirim teşekkürler.

RedDragon'a FPS oyunları için güzel demişler. Aklımda 3 seçenek var :

RedDragon K551 = Amazon.com: Redragon K551 VARA LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard (Black): Computers & Accessories

RedDragon K552 = Amazon.com: Redragon K552 KUMARA LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard (Black): Computers & Accessories

RedDragon K553 = Amazon.com: Redragon K553 USAS LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard (Black): Computers & Accessories

Hangisi daha iyidir? Sizin öneriniz varsa onuda yazarsanız güzel olur. Hepsi bana aynı geldi, bir tek tasarım farklı sanki, siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
@nurco Bütçeniz biraz yüksek olsaydı size çok güzel ürünler söyleyebilirdim ama tavsiyem Türkiye'de hizmeti olmayan bir ürünü yurt dışından temin etmemeniz yönünde. Tabi bu size kalmış. Herhangi bir arızada bekleme sıkıntısı yaşıyorsunuz. Sonuçta seçim sizin tabiki.

@nurco Bütçeniz biraz yüksek olsaydı size çok güzel ürünler söyleyebilirdim ama tavsiyem Türkiye'de hizmeti olmayan bir ürünü yurt dışından temin etmemeniz yönünde. Tabi bu size kalmış. Herhangi bir arızada bekleme sıkıntısı yaşıyorsunuz. Sonuçta seçim sizin tabiki.

Siz yine bir yazın beğendiklerinizi elimden geldiğimce bütçeyi yüksek tutmaya çalışırım bende.

@nurco Önerilerim yüksek fiyat ama ilk 10'a koyacağım ürünlerden bir tanesi uygun fiyatı olan "Corsair Gaming STRAFE" olurdu. Logitech, Zalman, Corsair, Thermaltake, Asus, SteelSeries, Razer, Roccat gibi Türkiye'de desteği olan markalara yönelmenizi tavsiye ederim. 100 TL'den başlayan fiyatlar ile alınabiliyor. Yurt dışından alırsanız da bu markalara yönelmenizde fayda var.

Devlet dairelerinde hala kullanılan bizimde 15 yıl önce kullandığımız 15 liralık klavyelere led takıp 600 liraya satıyorlar artık bilmiyorum düzen böyle, pahalı biraz bu mekanik klavyeler ama ömürlük tabi onuda belirtmek gerekiyor.

Bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum, yanlış bir bilgi vermişim. Redragon markasının Türkiye'de ithalatçı firması mevcutmuş. Sadece marka Rusya olduğundan dolayı aramızdaki politik durumlardan stok ve hizmette aksamalar olmuş. Yani şu anda bu ürünün sıkıntısı bu. Rusya'dan özür dilediğimize göre artık önümüzdeki aylarda servis ağı sağlanabilir diye düşünüyorum.

Logitech'in modellerine de bakabilirsiniz. Güncel olan her klavye kaliteli fiyat konusunu kafanızı karıştırmasın. Tasarım, led, aksesuar olunca fiyatlar yükseliyor. Ör. "Corsair Gaming STRAFE" gibi bir ürünün fiyatı 89$ RGB Led olan versiyonu 139$ yani 1 $'lık Led için 50$ üstüne koyuyorlar. Makyaj bir çoğu...

@nurco Önerilerim yüksek fiyat ama ilk 10'a koyacağım ürünlerden bir tanesi uygun fiyatı olan "Corsair Gaming STRAFE" olurdu. Logitech, Zalman, Corsair, Thermaltake, Asus, SteelSeries, Razer, Roccat gibi Türkiye'de desteği olan markalara yönelmenizi tavsiye ederim. 100 TL'den başlayan fiyatlar ile alınabiliyor. Yurt dışından alırsanız da bu markalara yönelmenizde fayda var.

Devlet dairelerinde hala kullanılan bizimde 15 yıl önce kullandığımız 15 liralık klavyelere led takıp 600 liraya satıyorlar artık bilmiyorum düzen böyle, pahalı biraz bu mekanik klavyeler ama ömürlük tabi onuda belirtmek gerekiyor.

Bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum, yanlış bir bilgi vermişim. Redragon markasının Türkiye'de ithalatçı firması mevcutmuş. Sadece marka Rusya olduğundan dolayı aramızdaki politik durumlardan stok ve hizmette aksamalar olmuş. Yani şu anda bu ürünün sıkıntısı bu. Rusya'dan özür dilediğimize göre artık önümüzdeki aylarda servis ağı sağlanabilir diye düşünüyorum.

Logitech'in modellerine de bakabilirsiniz. Güncel olan her klavye kaliteli fiyat konusunu kafanızı karıştırmasın. Tasarım, led, aksesuar olunca fiyatlar yükseliyor. Ör. "Corsair Gaming STRAFE" gibi bir ürünün fiyatı 89$ RGB Led olan versiyonu 139$ yani 1 $'lık Led için 50$ üstüne koyuyorlar. Makyaj bir çoğu...

Dediğiniz ürünler çok güzel fakat kargo ücreti olmasaydı alabilirdim. Ne yazık ki fiyatları 75€'nun üstünde olduğu için gümrükte kesiyor yani yaklaşık 30-35$ arası bir kargo parası oluyor. Corsair'e baktım çok beğendim, kesinlikle alınmalı fakat ne yazık ki kargo maliyeti benim için biraz fazla neredeyse 100₺ ki zaten amazon TL'yi 3.11 den alıyor...

@nurco TL olarak değil USD olarak alış veriş yapın. Bu durumda bankanızın kuru geçerli olacaktır.

Anladım teşekkürler öyle yapınca bi 20TL falan ucuza geldi. RedDragon K551 tercihindeyim ben hala. F/P için güzel duruyor çünkü ayrıca özellikleride aynı değilmiş klavyelerin, "Plate mounted keys" gibi bir özelliği var K551'in sanırım diğerlerine nazaran daha sağlam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı