Amazon paramı iade etmedi

BirEfe

Hectopat
Daha fazla  
Şu an tarih 29 Mart cuma ve ben yaklaşık bir hafta önce 23 Mart cumartesi günü Amazon'dan Galaxy Buds 2 kulakılığım için Nintendo Switch tasarımlı bir kılıf sipariş ettim. Ürünü almayı ilk olarak bundan bir gün önce, cuma günü planlamıştım ve cuma günü 17 saatte teslim ya da kargoda diyordu tam hatırlamıyorum. Ben de bunun dalgınlığıyla ürünü cumartesi hiç düşünmeden sipariş verdim. Teslim tarihine bakmamıştım. Siparişi onayladıktan sonra mail üzerinden sipariş bildirilince fark ettim ki ürün salı günü elime ulaşacak ve salı günü ben ürünü teslim alamam, evde olmayacağım. Bunun üzerine siparişim onaylandıktan en fazla 5 dakika sonra siparişi iptal ettim. Tosla üzerinden satın almıştım. Tosla'dan para o 5 dakika içerisinde çekilmişti bile. Siparişi iptal ettikten sonra Amazon'un siparişlerim menüsünden silindi. Tosla'dan bana "X TL'lik harcamanın iade talebini aldık!" bildirimi geldi ancak 1 haftadır para hâlâ bana geri dönmedi. Şu anda neler olup bittiğinden haberim olmadığı için bunu buraya yazıyorum. Yaşananlar normal mi? Süreci takip etmek için Amazon'a mı ulaşmalıyım Tosla'ya mı?

Banka size iade bildirimini yaptıysa amazon parayı geri göndermiştir. Para provizyon sürecinde uzun kalmış gibi görünüyor. Önce tosla ile iletişim kurun belki hızlandırırlar.

Bazen bankaya bağlı olarak uzayabiliyor bu süreç. Amazon destek ile irtibat kurun. İade ettiniz mi diye. İade talimatı verdik derlerse onlar iade etmiştir. Tosla ile iletişime geçersiniz. 1 hafta oldu nerede kaldı derseniz hızlandırırlar işlemi.

"X TL'lik harcamanın iade talebini aldık!" mesajı geldiyse Amazonluk bir durum yok gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı