Amazon Prime alınır mı?

Amazon'dan alışveriş yapıyorsanız, oyuncuysanız, film veya dizi izliyorsanız almak mantıklı.

İşine yarayan şeyler varsa kesinlikle kullanmaya değer heleki alışveriş yapıyorsan ve oynadığın oyunların paketlerini alıyorsan oradan kesinlikle değer.
Bazen Amazon'dan alışveriş yaptığım için hızlı kargo da işime geliyor. Hızlı kargo için normalde ek para vermek gerekiyor. Prime ise ücretsiz olmasını sağlıyor.
Amazon'dan alışveriş yapıyorsanız, oyuncuysanız, film veya dizi izliyorsanız almak mantıklı.
Film veya dizi izlemiyorum fakat oyuncu bir insanım. Ayrıca bazen Amazon'dan alışveriş de yapıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Dün Amazon Prime 30 günlük deneme üyeliği başlattım. 1 Kasım'da ise deneme üyeliğim bitecek ve ayda 8 TL vermem gerekecek.

Peki Amazon Prime'ı ayda 8 TL vererek kullanmaya değer mi?
Kurban Bayramı'nda kulaklık siparişi verecektim ve standart teslimat tarihlerinde başka şehre yolculuk ediyor olacaktım. Hemen Prime aboneliği oluşturdum çünkü daha erken teslimat tarihleri görünüyordu abonelik ile birlikte. Sonuç ise olumlu, bayramın ilk günü sipariş verdim ve 3. günü elime ulaştı ürün. Her ne kadar %100 Prime sayesinde diyemesem de standart teslimata göre avantajları mevcut.

Zaman zaman Prime Gaming tarafında güzel jestlerle de karşılaşıyoruz. Abonelik yoksa bile 7 TL'ye anında abonelik başlatıp bize sunulan içeriklere kolayca ulaşıyoruz.

Bir de sanırım Netflix tarzı yayın tarafı var, o konu hakkında pek bir bilgim yok ama fena değil diyorlar. İçerikler falan iyiyse o da işe yarayacaktır.

Kesinlikle alınır. Amazon'dan onlarca kez alışveriş yaptım ve Prime taşımacılık ile hepsi 1 gün içerisinde sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Artı olarak Prime video ve Prime Gaming sayesinde yüzlerce içeriğe erişebiliyorsun.

Amazon'dan alışveriş yapıyorsan, tek kargo fiyatına Prime üyesi olup üyeliğin devam ettiği sürece sınırsız sayıda kargoyu (Bulunduğun şehre göre hep hızlı kargo) ücretsiz alıyorsun. Sadece kargo da değil, mesela Prime üyelerine bu ay 476 TL değerinde 3 oyun (Ghostrunner, Alien: Isolation, STAR WARS: Squadrons) verildi ve hala alınabilir. Ayrıca, yine Prime üyelerine özel olarak her ay belirli tarihlerde bazı oyunlar için oyun içi içerik dağıtılıyor.
Oyunlar dışında Amazon Prime üyeliğin ile Prime Video ve Twitch Prime üyesi olmuş oluyorsun, düşününce bu kadar şey için 7,90 TL hiçbir şey.

Bence 8 TL'ye değer Prime Gaming arada güzel oyunlar veriyor. Anlaşmalı oyunlarda bonus veriyor (örneğin GTA Online'da her hafta 100000 veriyor vs ). Dizileri iyi, Netflix gibi geniş içerik yok ama yine de güzel içerikleri var ( Invincible'yi öneririm ) Amazon alışveriş sitesinde Prime etiketli ürünlerde indirim oluyor. Twitch'te yayıncınıza destek olabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı