Amazon "siparişinizin Türkiye’ye sevki yasal kısıtlamalar nedeni ile askıya alınmıştır"

PSU güncellemelerinde en azından 13 Nisan Kleinostheim, Bavaria DE sonrasında 14 Nisan KREFELD, NW DE en son 16 Nisan Hoofddorp, NL gözüküyor.
Dostum konuyu hortlatıyorum ancak, Hoofddorp, NL 'den çıkış yaptıktan kaç gün sonra Türkiye içinden takip yapabilmeye başladın acaba kargoyu?

@Yusuf Emre İnceipek

Son düzenleme:
Hocam aynı soruyu ben sana sorabilir miyim? :) Bugün Hoofddorp, NL'den çıkış yaptı, ortalama ne zaman TR'ye ulaşır ve gümrükten çıkması ne kadar sürer? Teşekkürler.
Adsız.jpg

Burada daha önce aldığım bir ürüne ait kargo süreci var, az çok aynıdır diye tahmin ediyorum, bu arada normalde 29 Aralık diyordu, 6 gün önce falan geldi. İstanbul'da falan oturuyorsan muhtemelen daha hızlı gelir.

Hocam aynı soruyu ben sana sorabilir miyim? :) Bugün Hoofddorp, NL'den çıkış yaptı, ortalama ne zaman TR'ye ulaşır ve gümrükten çıkması ne kadar sürer? Teşekkürler.
15 Aralıkta elime ulaştı. Bu bilgiler Hoofddorp aşamasından itibaren güncellenmedi, elime ulaştıktan sonra tekrar bakayım dedim hepsi girilmiş. Ekrana sığmadığı için Türkiye'ye giriş yaptıktan sonraki kısımları almadım.

amazon.jpg

Durum şu an tam da sizin söylediğiniz gibi, Hoofddorp'dan dün çıkış yaptıktan sonra bir daha hiçbir bilgi girilmedi. Gümrük aşamasında çok takılmıyor anladığım kadarıyla, ya geçiyor ya geçmiyor ama beklemiyoruz çok fazla sanırım. Teşekkürler.

Benim kargo bahtsızlığım yurt dışında bile devam ediyor olsa gerek. Yukarıdaki arkadaşların gönderileri 3-5 günde Türkiye'ye girerken benim kargom bu sürede daha uçağa bindirildi mi bindirilmedi mi bilmiyorum bile. Bahsedildiği gibi Hoofddorp'tan sonra güncelleme bana da gelmiyor şuan.

kargo.PNG

Benim kargo bahtsızlığım yurt dışında bile devam ediyor olsa gerek. Yukarıdaki arkadaşların gönderileri 3-5 günde Türkiye'ye girerken benim kargom bu sürede daha uçağa bindirildi mi bindirilmedi mi bilmiyorum bile. Bahsedildiği gibi Hoofddorp'tan sonra güncelleme bana da gelmiyor şu an.

kargo.PNG

Hala aynı durumdayım. Müşteri hizmetleri şaka gibi durmadan farklı yerlere yönlendirip duruyor. Meğer 4 gündür kargo hala Hollanda'da boş boş oturuyormuş. Şaka gibi çalışıyorlar.

Son düzenleme:
Aynı durumdayım hatta daha beter haldeyim. Sende herhangi bir ilerleme oldu mu acaba? Ben bu ürünü daha önce şubatın 1'inde sipariş verdim ve ürün 5 günde Türkiye'ye geldi ancak depremden dolayı amazon.tr 22 ilde bütün siparişleri iptal etti. Geri gitti-gitmedi derken benim para iadesi almam 28 şubatı buldu. Aynı gün de tekrar aynı satıcıdan(satıcı Amazon değil) aynı ürünü bir ufak bir sepet eklemesi yaparak sipariş verdim. Durum fotoğrafta görünüyor. Aynı sepette 3 farklı ürün 2'si aynı satıcı diğeri farklı satıcıdan olmak üzere, tek olan sipariş 28 şubatta, fotoğraftaki asıl benim için önemli olan sipariş 1 Mart'ta harekete geçtiler ve şu anda ikisi de hoofddorp, nl adresinde fotoğraftaki gibi bekliyorlar. Bana herhangi bir sipariş askısı maili ya da mesajı gelmedi. Kafama takılan konu şu; iptal edilen ve şimdi verdiğim bu iki sipariş de şubat ayı içinde ve euro olarak 250 birim. Ancak normal şartlarda ilk sipariş Amazon tarafından iade edildi ve 18 şubatta ülkeden çıkış yapmış, ülke dışına çıktığı için satıcıya ulaştı mı bilmiyorum. Ben para iademi 28 şubatta amazon.tr yi tabiri caizse taciz ederek aldığım için aynı tarihte sipariş verdim hemen. Normal şartlarda aynı ay içinde 150 euro limitini aşmış oluyorum bu siparişi vererek. Yapılan iade gerekli yerlere ne hızda kim tarafından bildiriliyor acaba? Çünkü neredeyse 3 gün oldu ve paketler hala aynı yerde ben yukarıdaki sebepten dolayı beklediğini düşünmeye başladım. Başına benzer bir durum gelen birileri var mı nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

kargoo.PNG

bu arada ilk verdiğim siparişin kargo bilgileri anlık girilmişti.

kargoooo.PNG

Benim kargo bahtsızlığım yurt dışında bile devam ediyor olsa gerek. Yukarıdaki arkadaşların gönderileri 3-5 günde Türkiye'ye girerken benim kargom bu sürede daha uçağa bindirildi mi bindirilmedi mi bilmiyorum bile. Bahsedildiği gibi Hoofddorp'tan sonra güncelleme bana da gelmiyor şu an.

Eki Görüntüle 1662297

Hala aynı durumdayım. Müşteri hizmetleri şaka gibi durmadan farklı yerlere yönlendirip duruyor. Meğer 4 gündür kargo hala Hollanda'da boş boş oturuyormuş. Şaka gibi çalışıyorlar.

@MR.R0BOT aynı ay içinde 150 euro'yu aşmayacak diye bir kısıtlama yok.

Aldığınız bir ürünün 150 euro'yu geçmemesi şartı var. Ve aynı ay içerisinde 5'ten fazla ürün getiremiyorsunuz. Tek bir siparişte de aynı üründen 2'den fazla olduğunda takılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı