Amazon.tr'den telefon almak

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Yakın bir zamanda telefon alabilirim ve gördüm ki Amazon.tr'de fiyatları çok ucuz. Hem de Türkiye garantili telefonlar. Bir sıkıntı çıkar mı? Yoksa telefonlar sıkıntısız ve orjinal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yakın bir zamanda telefon alabilirim ve gördüm ki Amazon.tr'de fiyatları çok ucuz. Hem de Türkiye garantili telefonlar. Bir sıkıntı çıkar mı? Yoksa telefonlar sıkıntısız ve orjinal midir?
Ben Şubat 2019 da huawei Türkiye garantili ve satıcısı amazon görünen telefonu aldım. Bir kaç gün sonra faturayı sisteme girdiler ve indirdim. Ama gördüm ki faturaya yasal zorunluluk olmasına rağmen imei numarasını yada telefonun seri numarasını yazmamışlar. Günlerce süren kavgalara rağmen düzelttiremedim ve tüm telefon faturalarını bu şekilde kestiklerini belirttiler. Onlara göre telefon yasalmış ve benim üzerime kayıtlıymış. Bende BTK'Nın sitesini inceledim yaz gönderdim, Ticaret bakanlığına şikayet ettim hepsi aynı şeyi söyleyip mutlaka imei yada seri numarasını yazmak zorundalar dediler. Sonunda Huawei Türkiye servis merkezini aradım. Bana net olarak söyledikleri şu oldu. Evet telefonunuz Türkiye garatnili ancak faturada imei numarası yazmıyorsa garantiye getirdiğinizde değişim gerektiren bir tamis söz konusu olursa sizi geri çeviririz dediler. Yani telefonum değil Huawei Türkiye garantili olmasını dükkan garantisi bile geçersiz.

Kaldıki imei numarasnız klonlanırsa faturanızda bu bilgiler yoksa btk sizi geri çeviriyor ve kullanamıyorsunuz.
Ayrıca bu telefon benim diye ispat etme şansımda kalmamakta.

Eski telefonu sattığım için yeni telefonu iade etmek istemiyorum zira 7-8 gün iade sürecini beklemem mümkün değil. Tek istediğim faturaya imei numarasının girilerek düzenlenmesi ama inatla yapmıyorlar, sizce neden olabilir!!!
Birde akıl veriyorlar güya kutunun üzerinde yapıştırılmış barkod etiketini yırtmadan çıkarıp faturaya yapıştırabilirmişim. O zaman telefonculardan kutusuyla çalınan telefonu bu faturayla benim diyebilirim onların mantığıyla.

Ne alırsanız alın ama bu siteden telefon alırsanız karşılaşacağınız durum bu olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı