Amazon Türkiye alınan ekran kartını göndermiyor

Amazon'dan aldığım ASUS marka ekran kartı, arızalı çıktı ve değişim talebi yaptım. Değişim siparişi hala gönderilmedi. 16 Aralık 2022'de bu işlem başlatılmış. Barkod okuma süresi geçmiştir. Aşağı yukarı 10 gündür de beklemem söyleniyor şimdi. Günlerdir aramama rağmen bir şey yapmıyorlar. Instagram'dan da aynı şeyleri yazıp müşteriyi bu şekilde mağdur ediyorlar. Burada da paylaşmak istiyorum. Fotoğraftan bakabilirsiniz.
Bu tür durumlarda müşteri hizmetlerini arasan sorununu kesin çözerler dostum merak etme

Çözüm odaklı bir eleman yok. Üst birimler de aynı muameleyi gösteriyor. Dedikleri ise sabrınızı rica ediyoruz demeleri ve beklemem gerekmesiymiş... Ürünü 11 gündür göndermeyip, ellerinde tutmaları normal bir şey değil. Temsilcileri zaten çözüm odaklı değil, robot gibi sürekli aynı şeyi tekrar ettiler ve hala gönderilmedi. Günlerden 24 Aralık Cumartesi oldu...

Aciliyetini belirteceklerini söyleyip ertesi gün bana mail atıpta, 27 Aralık 2022'ye kadar beklettireceklermiş. Sabrımı rica ediyorlarmış. Birde gelmezse arayın diyorlar bu tarihtede. 11 gün olacak toplamda ve yasal süreyi de aşacak zaten. İlgili bir tane "insan" yok, sanki keyfimizden gönderdik ekran kartını değişsin diye...

Amazon iyi hoş bir firma tamam da nedir bu kadar savunma sevda anlamadım. Olması gerekeni yapıyor zaten gereksiz güven aşılamaya gerek yok.

Sizin durumunuzda da muhtemelen stokla ilgili sorun olmuştur veya ASUS genel merkezden vs. onay bekleniyordur. Kartın üstüne yatmazlar fakat gecikmesi üzücü olmuş elbette.

Amazon’dan son yıllarda yüzlerce alışveriş yapmış, onbinlerce TL kazandırmış biriyim ama son zamanlarda müşteri memnuniyeti yerlerde. Son bir ayda iki tane ürünüm kargo problemi nedeniyle satıcıya iade oldu ve Amazon hiçbir şekilde inisiyatif alıp sorunu çözmedi. Ürünü sipariş veriyorum, satıcı ve gönderici Amazon TR. Kargo AGT, daha önce defalarca evime gelmiş bir firma. Adresiniz dağıtım sınırları dışında dendi ve kargo bulunduğum şehre geldikten sonra satıcıya iade oldu. Amazon’un çözümü başka bir adres verin demek, başka çözüm üretemiyorlar, kargoya söz geçiremiyorlar. 20 gün paraya el koyup 20 gün sonunda parayı iade ediyorlar, bu arada başka fırsatlar varsa kaçmış oluyor, enflasyonist ortamda o paranın değer kaybetmesi de cabası.

Dün itibariyle Amazon’dan alışverişi ben bıraktım. Amazon’a her şeyden çok güvenen arkadaşlar zamanı gelince Amazon sizi de mağdur edecek, bekleyin sadece.

Çözüm odaklı bir eleman yok. Üst birimler de aynı muameleyi gösteriyor. Dedikleri ise sabrınızı rica ediyoruz demeleri ve beklemem gerekmesiymiş... Ürünü 11 gündür göndermeyip, ellerinde tutmaları normal bir şey değil. Temsilcileri zaten çözüm odaklı değil, robot gibi sürekli aynı şeyi tekrar ettiler ve hala gönderilmedi. Günlerden 24 Aralık cumartesi oldu...

Aciliyetini belirteceklerini söyleyip ertesi gün bana mail atıpta, 27 Aralık 2022'ye kadar beklettireceklermiş. Sabrımı rica ediyorlarmış. Bir de gelmezse arayın diyorlar bu tarihtede. 11 gün olacak toplamda ve yasal süreyi de aşacak zaten. İlgili bir tane "insan" yok, sanki keyfimizden gönderdik ekran kartını değişsin diye...

Stok konusunda sıkıntı olmuş olabilir. Burada oturup Amazon seviciliği yapmayacağım fakat benim her türlu problemime çözüm ürettiler şimdiye kadar. Sizi de mağdur etmezler diye düşünüyorum. Eksik ürün gönderimi için ürün bedelinin 2 katı hediye çeki vermişlerdi. Siz de isteyin. Bu kadar bekletiyorlarsa en azından bir 100TL çek versinler.

Amazon’dan son yıllarda yüzlerce alışveriş yapmış, onbinlerce TL kazandırmış biriyim ama son zamanlarda müşteri memnuniyeti yerlerde. Son bir ayda iki tane ürünüm kargo problemi nedeniyle satıcıya iade oldu ve Amazon hiçbir şekilde inisiyatif alıp sorunu çözmedi. Ürünü sipariş veriyorum, satıcı ve gönderici Amazon TR. Kargo AGT, daha önce defalarca evime gelmiş bir firma. Adresiniz dağıtım sınırları dışında dendi ve kargo bulunduğum şehre geldikten sonra satıcıya iade oldu. Amazon’un çözümü başka bir adres verin demek, başka çözüm üretemiyorlar, kargoya söz geçiremiyorlar. 20 gün paraya el koyup 20 gün sonunda parayı iade ediyorlar, bu arada başka fırsatlar varsa kaçmış oluyor, enflasyonist ortamda o paranın değer kaybetmesi de cabası.

Dün itibariyle Amazon’dan alışverişi ben bıraktım. Amazon’a her şeyden çok güvenen arkadaşlar zamanı gelince Amazon sizi de mağdur edecek, bekleyin sadece.
Evet. Düşünmüyorum. Düşündükçe asabımı bozuyor. Aynı anıları canlandırmak gereksiz, aynı duyguları yaşatıyor çünkü. Ağzımı da bozdular zaten. En sonunda hepsine bir laf ettim. Onlara laf atmamak aptallık olurdu bu kadar süre sonunda hala durum aynı. Onlar gerçi anlamazlar sadece saygısızlık olarak algılarlar ama insana muamele etmesini daha bilmiyorlar. Biz sonuçta insanız. Adam gibi konuşacaklarına, robot gibi hep aynı şeyi söyleyip durdular bana. Aciliyetini bildirdiler ama dönüş vermediler. Sipariş 11 gün gecikiyor. Bir de yardımcı olabileceğim farklı bir konu var mı diyor robot gibi. Allah bildiği gibi yapsın. Hala gelmedi ekran kartım zaten boşuna uğraşmışız. Her gün arıyorum hiç birşey yapmadılar. Yemin ederim önemli biri olsaydım, anında özür dileyip te gönderirlerdi. Sıradan biriyim o yüzden şeyinde değiller.

Bende kulaklık değişimi için gönderdim bekliyorum.
Bekletirler abi, bekletirler. Bunlar böyle. Söylediğimiz halde, bekletirler. İnsaniyet kalmamış ülkede, Amazon'da mı olacak.

Evet. Düşünmüyorum. Düşündükçe asabımı bozuyor. Aynı anıları canlandırmak gereksiz, aynı duyguları yaşatıyor çünkü. Ağzımı da bozdular zaten. En sonunda hepsine bir laf ettim. Onlara laf atmamak aptallık olurdu bu kadar süre sonunda hala durum aynı. Onlar gerçi anlamazlar sadece saygısızlık olarak algılarlar ama insana muamele etmesini daha bilmiyorlar. Biz sonuçta insanız. Adam gibi konuşacaklarına, robot gibi hep aynı şeyi söyleyip durdular bana. Aciliyetini bildirdiler ama dönüş vermediler. Sipariş 11 gün gecikiyor. Bir de yardımcı olabileceğim farklı bir konu var mı diyor robot gibi. Allah bildiği gibi yapsın. Hala gelmedi ekran kartım zaten boşuna uğraşmışız. Her gün arıyorum hiç birşey yapmadılar. Yemin ederim önemli biri olsaydım, anında özür dileyip te gönderirlerdi. Sıradan biriyim o yüzden şeyinde değiller.

Bekletirler abi, bekletirler. Bunlar böyle. Söylediğimiz halde, bekletirler. İnsaniyet kalmamış ülkede, Amazon'da mı olacak.
Valla dostum alalı 1 sene olacak neredeyse bunun üzerine yine değişim yapmaları mükemmel. Başka yerden alsaydım büyük ihtimâl teknik serviste onarım sürecine girecekti. Bunun üzerine beklemek açıkçası bana pekte koymuyor. Hızlı gönderseler daha iyi olurdu ama yapacak birşey yok.

Bence sürekli alıp iade ettiğiniz için sizin ürünleri beklettiğini düşünüyorum 4 gün öncede domitatör ram alıp iptal edildiğini görüyorum ekran görüntüsünden ben 20nin üstünde siparişim var gerek Amazon germany gerekse Amazon türkiye birkere sorun yaşamadım en son gelen 4000 MHz ramler zarar gördü yurt dışından geldikten sonra kolay gelsin kargo şirketine teslim edildikten sonra hasarlı olduğu tespit edilip bana bilgilendirme yaparak iade geri gitti ürünleri. bir anakart da almıştım MSI z490 modelini Amazon germany denbilmedigim biyerlere girdim biosta olan bir hatadan dolayı görüntü gelmiyordu 2,5 ay geçmesine rağmen iade kabul edildi ücretsiz kargo kodu oluşturup iadeyi kapıdan teslim aldılar yarım günde evet yanlış duymadınız yarım günde Amazon germany satıcısına iade edildi burdan yurt dışına yarım günde giden kargodan 1 gün sonra para iadem hesabıma yapıldı

Yeni konular

Geri
Yukarı