Amazon ürün iadesinde ürünü talep etmemesi

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Bugün başıma gelen ve hayatımda ilk defa yaşadığım bir olayı paylaşmak ve daha öncesinde yaşayan varsa bilgi almak amacıyla açıyorum konuyu. Verdiğim kitap siparişi bugün elime ulaştı fakat kitaplardan bir tanesini araştırmadan aldığım için içerik kısmında sorun yaşadım ve iade etmek istedim. İade işlemini oluşturdum ve işlemler tamamlanınca böyle bir şey ile karşılaştım. Gerçekten beklemediğim bir durum. Uzun zamandır kitap siparişlerimi Amazon üzerinden yapıyorum, hem fiyat olarak beni mutlu ediyor hem de 2 günde siparişlerimi teslim ediyor. Üstüne üstlük iade kısmında da gerçekten müşteri memnuniyet odaklı olduklarını da anlamış oldum.
Not: Prime üyesiyim.

IMG_20201104_220256.jpg

Normal bir durum sadece ülkemiz henüz gelişmedi o konuda, iade ettiğinde oluşacak kargo ücreti vs hepsinin birer zaman kaybı olduğunu düşünüyorlar. Zaman=Para diyerek seni de ekstra olarak kazanmak istiyorlar.
Umarım halkımız bunu suistimal etmez ve gerçekten ihtiyaç halinde, olması gerektiğince kullanır.

Banada Prime üyeliğimde yaptılar bunu. Diğer ay üyeliğimi yenilemeyecektim, siteye girdim iptal et e basıyorum çalışmıyordu canlı desteğe bağlandım benden birkaç bilgi istediler ve üyeliğiniz iptal edilmiştir kartınızda 4.35 TL iade edilmiştir dediler. Bunu yazdıklarında çok şaşırdım üyeliğimin bitmesine 10 gün falan kalmıştı diğer firmalar olsa asla böyle bir şey yapmaz. İptal edince Twitch'ten abone olduğum kanalda ki aboneliğim gitmedi hala Prime'ın son gününe kadar abone olarak durabiliyorum.

Amazon etik açıdan alış veriş yapılacak tek mecra derim , garanti kapsamında müşteriyi her daim kollar eğer alış veriş yapılan firma kolaylık sağlamaz olurda kolayına kaçmayı tercih ederse amazon tepesine biner.Tüm online satış yapan firmalara örnek olmalı.

Bugün başıma gelen ve hayatımda ilk defa yaşadığım bir olayı paylaşmak ve daha öncesinde yaşayan varsa bilgi almak amacıyla açıyorum konuyu. Verdiğim kitap siparişi bugün elime ulaştı fakat kitaplardan bir tanesini araştırmadan aldığım için içerik kısmında sorun yaşadım ve iade etmek istedim. İade işlemini oluşturdum ve işlemler tamamlanınca böyle bir şey ile karşılaştım. Gerçekten beklemediğim bir durum. Uzun zamandır kitap siparişlerimi Amazon üzerinden yapıyorum, hem fiyat olarak beni mutlu ediyor hem de 2 günde siparişlerimi teslim ediyor. Üstüne üstlük iade kısmında da gerçekten müşteri memnuniyet odaklı olduklarını da anlamış oldum.
Not: Prime üyesiyim.

Eki Görüntüle 726518
Bu bir yatırımdır. 25 liraya mutlu bir müşteri kazandı. Şimdi sen onlara daha çok kazandırmaya başlayacaksın.

Geri
Yukarı