Steam Hesap çalınmış olabilir mi?

Bobu435

Decapat
Daha fazla  
Bana az önce Valve çalışanı olduğunu iddia eden birisi mesaj attı. Bu hesap 2004 yılında açılmış. Hesabında Valve çalışanı olduğuna dair bir rozet yok daha sonrasında benim belli başlı bilgilerimi vermeye devam etti ve bilgilerimi istedi.

1716591172375.png

1716591339931.png

Hesabıma girince böyle gözüküyor.

1716591398030.png

Arkadaşlarım hesabıma bakınca böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1716591303649.png
    1716591303649.png
    70,6 KB · Görüntüleme: 190
  • 1716591387895.png
    1716591387895.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 209
İstediği bilgileri verdim deme sakın...
Steam desteğe ticket at.

Steam sizden böyle bir şey istemez, doğrulamak için isteyecek olsa bile mail üzerinden iletişime geçer.
Dolandırıcı bu.

Steam sizden böyle bir şey istemez, doğrulamak için isteyecek olsa bile mail üzerinden iletişime geçer.
Dolandırıcı bu.

Peki Steam profilimdeki arkadaşlarımda gözükmeyen ama sadece bende gözüken açıklama nasıl oldu ayrıca az önce PC'den 2 tane oyun sildi.

Hatta ben CS oynarken CS'yi sildi adam.

Fraud control department employee :D

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. (Steam'e giriş yaptığınız cihazdan değil.)
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bunun dışında sadece Steam'de kullanacağınız yeni bir e-posta adresi oluşturun. Bu e-posta adresinde iki adımlı doğrulama özelliğini etkinleştirin. Hem e-posta adresi için hem de Steam için güçlü bir şifre oluşturun.

Hepsini eksiksiz uygulayın. Bundan sonra ise hesap bilgilerinizi üçüncü parti sitelere girmemeye özen gösterin.

Bence de hesabın ele geçirilmiş. Steam çalışanı neden hesabını düzenlesin veya oyunlarını silin? Buradaki mantık ne? Adam sarhoş mu? Bence steam destekten yardım iste.

Yeni konular

Geri
Yukarı