Sokak köpekleri ile ilgili yeni çıkacak yasa hakkında görüşleriniz?

Diğer konuya yazdığım mesajı alıntılıyorum;

Köpeklerin kimseyi öldürdüğü de yok. Olayların ezici çoğunluğu "köpekten kaçarken araba çarptı" vb. Troll hesapların algısına kanmayın;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şurada benim "ruh hastası" dediğim kesimin oranı. Gerçekten de genel istatistiklere uyuyor genel topluma oranı.

Eki Görüntüle 2203866

Peki neden internette ve sosyal medyada sayıları çokmuş gibi gözüküyor? Bu konuya girin; Troll hesapların ifşaları olmayan olayların kurguları vb. dolu;

Köpeklerden ölen yok mu? Dostum bunu nasıl yazabiliyorsun? Köpekten kaçarken araba çarpması da yeterli bir sebep değil mi ayrıca?

Diğer konuya yazdığım mesajı alıntılıyorum;

Köpeklerin kimseyi öldürdüğü de yok. Olayların ezici çoğunluğu "köpekten kaçarken araba çarptı" vb. Troll hesapların algısına kanmayın;

Şurada benim "ruh hastası" dediğim kesimin oranı. Gerçekten de genel istatistiklere uyuyor genel topluma oranı.

Eki Görüntüle 2203866

Peki neden internette ve sosyal medyada sayıları çokmuş gibi gözüküyor? Bu konuya girin; Troll hesapların ifşaları olmayan olayların kurguları vb. dolu;

Daha geçen aylar mahallemden bir köpek gidip gözümüzün önünde kızı kovalayıp, arabanın çarpmasına sebep oldu. Ağır yaralı, son durumunu takip etmedim.
Ben troll hesap mıyım? Ruh hastası mıyım? Git bu 2 köpeği sahiplen yoksa uyutacağız.

İnsan hayatı, dünya üzerindeki diğer tüm canlıların hayatından daha kıymetlidir. Kuran'da bu gerçeğe sıklıkla dikkat çekilir. Hz. Peygamber döneminde köpekler öldürülmüştür. Atatürk döneminde de benzer uygulamalara rastlanmıştır.

Sokak köpekleri meselesi, doğrudan devleti ve vatandaşları ilgilendirir. Böyle hayati konularda vicdan değil, mantık devreye girer. Devletler duyguyla değil, mantıkla idare edilir.

Sokak köpeklerin sebep olduğu problemler defalarca kez belgelenmiştir. Medeni olmamızın ve ilerlememizin yolu, bu problemi kökünden halletmek için sokaklardaki tüm köpekleri itlaf etmektir. Vatandaşların ve bu babda devletin selameti için, bu uygulama elzemdir. Bu kararı sonuna kadar destekliyorum.

Köpeklerden ölen yok mu? Dostum bunu nasıl yazabiliyorsun? Köpekten kaçarken araba çarpması da yeterli bir sebep değil mi ayrıca?
Hersey göründüğü gibi olmayabilir , ya köpeklerin uyutulmasina karşı gelen biri sahte hesaplar açıp, aynı mesajları yayınlayıp , uyutulmasini destekleyen insanlara karşı bir algı yaratiyorsa. Yani köpek saldırısından ne yazık ki yaralanan çok insan var. Bu konu gündem olmadan önceki haberlere bakabilirsiniz. Uyutulmasini desteklemiyorum ama barinaklara yerleştirip toplum olarak sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyorum.

Benim önerim olmak zorunda değil. Suriyelelere göçmenlere çözüm bulan devlet bunlara da çözüm bulsun.

Göçmenlere de bir çözüm bulunmadı ki. İsteyen giriyor ülkeye elini kolunu sallayarak, üstüne vatandaşlık alıyorlar. Göçmen sorunu sokakta ki hayvanlardan daha büyük sorun, öyle ya da böyle belediyeler hayvan sorununu çözer barınaklara toplarlar ya da uyutulurlar, ama göçmenler hakkında yapacak bir şey yok...

Göçmenlere de bir çözüm bulunmadı ki. İsteyen giriyor ülkeye elini kolunu sallayarak, üstüne vatandaşlık alıyorlar. Göçmen sorunu sokakta ki hayvanlardan daha büyük sorun, öyle ya da böyle belediyeler hayvan sorununu çözer barınaklara toplarlar ya da uyutulurlar, ama göçmenler hakkında yapacak bir şey yok...

Çözüm dememin sebebi. Açamadım o kısmı. Diyor ya. 40 milyar dolar harcadık daha da harcarız. Maddi olarak demiştim.

Her şey göründüğü gibi olmayabilir, ya köpeklerin uyutulmasina karşı gelen biri sahte hesaplar açıp, aynı mesajları yayınlayıp, uyutulmasini destekleyen insanlara karşı bir algı yaratiyorsa. Yani köpek saldırısından ne yazık ki yaralanan çok insan var. Bu konu gündem olmadan önceki haberlere bakabilirsiniz. Uyutulmasini desteklemiyorum ama barinaklara yerleştirip toplum olarak sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyorum.

10 milyon köpeği nasıl barınaklara yerleştireceğiz? Tüm vergimizi köpekler için mi harcasın devlet mümkün değil o kadar barınak inşa edip yetkili atamak vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı