Amazon üzerinden ne alınır?

Ekran kartı gibi parçalar alıp bilgisayarımı da yükselteyim diyorum. Ama gümrükte durum ne olur bilemiyorum.
22€ üzeri her şey için gümrükte %20 ilave ödeme çıkar. Satıcısı amazon.com olan ürünlerde gümrük bedelini amazon üzerinden ödersiniz. Diğer satıcılarda ise ya kapıda tahsil ederler ya da size bir iban gelir, oraya gönderirsiniz.

22€ üzeri her şey için gümrükte %20 ilave ödeme çıkar. Satıcısı amazon.com olan ürünlerde gümrük bedelini amazon üzerinden ödersiniz. Diğer satıcılarda ise ya kapıda tahsil ederler ya da size bir iban gelir, oraya gönderirsiniz.
Anladım. Ekran kartı gibi parçaları gümrükte sorun olmadan alabiliyor muyuz?

Gümrük sorunu olarak ne demek istediğinizi anlamadım. Dediğim gibi, vergisini ödersiniz, alırsınız. Üst limitiniz 1000€'dur. 22€ rakamını aşan her şey için (kitap hariç) %20 gümrük bedeli ödersiniz.

Elektronik gümrükte sorun oluyor diye söyledikleri için ekran kartı gibi ürünlerde sorun olabilir diye sordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı