Amazon vb. firmalar iade edilmiş ürünleri ne yapıyor?

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Amazon vb. firmalar iade edilmiş ürünleri ne yapıyor? Bazen bazıları ürünleri keyfi olarak iade ediyor, bu ürünler çöpe mi atılıyor? Güvenlik bantları yırtılmış ürünleri tekrar mı satıyorlar?
Eğer geri paketleyip satıyorlarsa;
İnsanlar bir şey alıyor iade ediyor ama azalan stok miktarı tekrar geri yükselmiyor.
bunlar nasıl olabiliyor?

Örneğin Amazon.tr iade edilmiş ürünleri ne yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer kusurlu ürünse üretici firmaya veriyorlar. Yeniden yapılması için ama keyfi iade yapıldığında yeniden paketleme sıfırlama gibi ürünü yeni hale getirecek işlemlerden geçirip tekrar satıyorlardır.

Hocam eğer kusurlu ürünse üretici firmaya veriyorlar. Yeniden yapılması için ama keyfi iade yapıldığında yeniden paketleme sıfırlama gibi ürünü yeni hale getirecek işlemlerden geçirip tekrar satıyorlardır.

Bunu ben de düşündüm ama eğer öyle ise neden stok miktarı artmıyor? Bir de Amazon'un iade edilen ürünleri imha ettiği ile ilgili bir video görmüştüm, eğer böyle ise 10000TL'lik bilgisayarı imha mı ediyorlar?

Bunu ben de düşündüm ama eğer öyle ise neden stok miktarı artmıyor? Bir de Amazon'un iade edilen ürünleri imha ettiği ile ilgili bir video görmüştüm, eğer böyle ise 10000TL'lik bilgisayarı imha mı ediyorlar?
Orada yazan stok miktarı hiçbir zaman doğru olmuyor.

Eğer yeniden satışa uygunsa satışa koyuluyor. Eğer hiç uygun değilse o zaman imhaya başvurabilir. Zaten ürünleri genelde imha ettiğini anlamak kolay çünkü Amazon ürünü bize bırakıyor ve iade yapıyor bazen.

Bize tekrar kakalıyorlar. O yüzden keyfi iadeyi sevmiyorum. Mesela alırken ölçüsü yazmıyormuş gibi adam aldığı klavyeyi masaya sığmadı diye iade ediyor.
Ne gibi bir problem olabilir? Sonuçta sen de alırken inceliyorsun bakıyorsun ürüne herhangi bir eksik ya da kusur görürsen iade ediyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı