Amazon ve AGT Kurye ürünü beklenen zamanda gelmedi

İstanbul içi aynı gün teslimat yapamıyorlarsa bu işi yapmayacaklar. Geldik yoktunuz, 23:21 de üstelik. Sen yer misin bunu?
Bu otomatik sistem mesajı, kimse girmiyor. Gün sonunda teslim edilemediğinde AGT sistemi bunu otomatik olarak ekliyor. Belli ki yoğunluk olmuş ve gecikmiş, bunu bir kere yaşadım. Müşteri hizmetlerinde çalışanlarda birer insan, sakin ve efendice durumu açıklasaydınız süreç sonunda daha memnun olabilirdiniz.

Amazon'un çok saçma bir teslimat anlayışı var. Merkezi yerde yaşayıp 9 günde teslimatım oluyordu.
Aynı ürünü aynı şehirde başka bir noktaya isteyince ertesi gün teslim oluyordu. Ki istediğim yer merkezi değildi.
Şimdi İzmir'e taşındım, köyde yaşıyorum. Salı ve cuma günleri dışında teslimat yok. Prime olmanın bir anlamı kalmadı kısacası.

Daha 12 saat olmadı sipariş vereli şimdiden ürünler şehre geldi bile bölgesel bir sorun oluşmuştur veya karışıklık olmuştur o yüzden gecikmiştir. Ancak geldik yoktunuz çoğu kargo şirketinde mutlaka en az bir kaç kez söyleniyor. Hatta vakti zamanında sanırım Aras Kargo'ydu evimin önünde konum atıp geldik yoktunuz dediler halbuki evdeydim. Bu tarz şeyler oluyor ve verdiğiniz tepki biraz abartı bana kalırsa ama karar sizindir elbet.

Daha 12 saat olmadı sipariş vereli şimdiden ürünler şehre geldi bile bölgesel bir sorun oluşmuştur veya karışıklık olmuştur o yüzden gecikmiştir. Ancak geldik yoktunuz çoğu kargo şirketinde mutlaka en az bir kaç kez söyleniyor. Hatta vakti zamanında sanırım Aras Kargo'ydu evimin önünde konum atıp geldik yoktunuz dediler halbuki evdeydim. Bu tarz şeyler oluyor ve verdiğiniz tepki biraz abartı bana kalırsa ama karar sizindir elbet.
İstanbul şehir merkezindeyim. Hesabını yap. Burada anlaşılmayan biz yoldayız geliyoruz dediler. Kimse gelmedi. Müşteri hizmetlerine öyle dediler.
Amazon'un çok saçma bir teslimat anlayışı var. Merkezi yerde yaşayıp 9 günde teslimatım oluyordu.
Aynı ürünü aynı şehirde başka bir noktaya isteyince ertesi gün teslim oluyordu. Ki istediğim yer merkezi değildi.
Şimdi İzmir'e taşındım, köyde yaşıyorum. Salı ve cuma günleri dışında teslimat yok. Prime olmanın bir anlamı kalmadı kısacası.
Hem de hiç yok. Buradan çıkıp şikayet sitelerine baktım. Benim gibi yüzlerce insan aynı sorunu yaşamış. İstanbul şehir merkezinde bu durum. En kötü yanı kargo firmaları sakız çiğner gibi yalan konuşması ve işini yapmaması.
Bir endüstriyel tasarımcının Amazon'da veya AGT'de ne işi olur bilemiyorum ama bence çok agresifsiniz. :)
He agresifim ben. Tamam.

İstanbul içi aynı gün teslimat yapamıyorlarsa bu işi yapmayacaklar. Geldik yoktunuz, 23:21 de üstelik. Sen yer misin bunu?
İstanbul içi aynı gün teslimat yapmayı çocuk oyuncağı mı sanıyorsun sen? İstanbul trafiğinden haberin yok sanırım? Tüm gün evde mi oturuyorsun hiç çıkıp gezmedin mi İstanbul'da? Sana yoldayız demişler, demek ki paketin dağıtım aracına yüklenmiş dağıtıma çıkmış. Kargolar kuryenin canı istediği şekilde dağıtılmaz belirli bir güzergahta dağıtılır. Demek ki o gün dağıtımdaki paketleri dağıtmaya mesai saatleri yetmedi.
Dağıtımı yapan arabayı süren tek tek listeyi kontrol eden varlık da bir insan. Onun da evi var, yoruluyor, ailesi var, çocukları var, eşi var. Akşam evine gitmesi gerekiyor, dinlenmesi gerekiyor, belirli bir saat gelince çalışma süresi doluyor ve teslimatı bitiriyor. Sırf sen evde oturup ''Hadi kargomu getirin, söz bugün gelecek dimi? Bak bugün gelsin'' dedin diye insanlar şahsi hayatlarından vazgeçip mesai saatin dışında kargonu teslim etmek zorunda değil.
Toksik bir üyesin. Bloklandın.

Biz yoldayız geliyoruz cümlesi 5 dakikaya geliyorum deyip 1 saat sonra gelmek gibidir. Müşteri hizmetleri getirmiyor sonuçta yoldayken bir sorun olmuş olabilir ve bu durum müşteri hizmetlerine bildirilmemiş olabilir. İstanbul diyorsunuz aşırı yoğun ve kalabalık sizinki yetişmemiştir. Sonuçta her bir araca nereden baksanız yüzlerce ürün alınıyor ve teslimatları yapılması gerekiyor. Haksız olduğunuzu söylemiyorum ancak biraz daha anlayış göstermenizi rica edeceğim.

Geri
Yukarı