Amazon ve Vatan Bilgisayar'dan Sistem Toplama Farkı

Evga, Corsair, Crucial, Sandisk, Razer markalarında Türkiye garantisi var. Evga marka almanı öneriyorum. PSU olarak Evga Supernova serisi Gold sertifikalı bir ürün alırsan 5-10 yıl arası garantili oluyorlar. 850 watt almanı öneriyorum. Fazlasının zararı yok, evladiyelik PSU, geleceğe yatırım olsun. Şunu almanı öneriyorum; http://www.amazon.com/gp/product/B0...rue&ref_=ox_sc_act_title_3&smid=ATVPDKIKX0DER şimdiki dolar kuruna göre kargo ve vergiler dahil 490 lira. Aynı kalitede bir ürüne 10 yıl garanti ile Türkiye'de en az 700 lira sayman gerekir ama sadece 490 lira.
Ekran kartında da şunu öneriyorum; http://www.amazon.com/gp/product/B0...rue&ref_=ox_sc_act_title_2&smid=ATVPDKIKX0DER şimdiki dolar kuruna göre kargo ve vergiler dahil 1100 lira ediyor. Türkiye'de aynısını 1400 liraya bulabilirsin.
Ben de Amazon'dan almayı planlıyorum ama hemen alamam. Doların düşmesini beklerken para biriktireceğim. Kasa, işlemci, anakart ve RAM'i buradan, Ekran kartı, PSU, SSD, HDD ve soğutucuyu Amazon'dan alacağım.
Dolar yavaş yavaş düşüyor.

Son düzenleme:
Sorun yaşamayan çok kişi var. İşte şu belkiler olmasa herkes burdan alacak da :) ah şu belkiler. Ben büyük ihtimal bir şansımı deneyeceğim. Samsung 250 gb ssd neredeyse 100 tl daha ucuza geliyor. Anlaşılan çoğu kişide hafif belirsizlik var. :D Amazon içinde bir gizem saklıyor.

Amazon'dan alırsanız yeni konu açıp sorun yaşamadığınızı yazarsanız çok memnun olurum. Hem de bir çok kararsız kişiyi aydınlatmış olursunuz. Açacağınız konuda beni de etiketlerseniz iyi olur.

Evga, Corsair, Crucial, Sandisk, Razer markalarında Türkiye garantisi var. Evga marka almanı öneriyorum. PSU olarak Evga Supernova serisi Gold sertifikalı bir ürün alırsan 5-10 yıl arası garantili oluyorlar. 850 watt almanı öneriyorum. Fazlasının zararı yok, evladiyelik PSU, geleceğe yatırım olsun. Şunu almanı öneriyorum; http://www.amazon.com/gp/product/B0...rue&ref_=ox_sc_act_title_3&smid=ATVPDKIKX0DER şimdiki dolar kuruna göre kargo ve vergiler dahil 490 lira. Aynı kalitede bir ürüne 10 yıl garanti ile Türkiye'de en az 700 lira sayman gerekir ama sadece 490 lira.
Ekran kartında da şunu öneriyorum; http://www.amazon.com/gp/product/B0...rue&ref_=ox_sc_act_title_2&smid=ATVPDKIKX0DER şimdiki dolar kuruna göre kargo ve vergiler dahil 1100 lira ediyor. Türkiye'de aynısını 1400 liraya bulabilirsin.
Ben de Amazon'dan almayı planlıyorum ama hemen alamam. Doların düşmesini beklerken para biriktireceğim. Kasa, işlemci, anakart ve RAM'i buradan, Ekran kartı, PSU, SSD, HDD ve soğutucuyu Amazon'dan alacağım.
Dolar yavaş yavaş düşüyor.

Bilgi için teşekkürler dostum ben de aynı senin gibiyim. Şu 2016'ya girseydik. Aynı şekilde Amazondan alacaklarım seninkiyle aynı. 850w çok ya :) 650w iyidir. Zaten ekran kartı falan benim amacım her oyunu normal ayarda oynamak. İşlemcide pek fark yok zaten. Hesapladım işte bildiğin 400 tl karın oluyor. Az değil ya. O farka burada daha iyi bir anakart alınır. :)

EVGA ile ilgili sıkıntılar var şu aralar. EVGA CoilWhine İadesi Bu konudan arkadaşımızın EVGA ile ilgili yazışmalarını okuyabilirsiniz.

o zaman öyle pahalı ürünler almak olmasın bunda :) ssd, soğutucu ve psu hatta hdd de alınır. Hem sağlam ürünler hem de bozulursa falan yenisini gider alırım. 400 dolar bir ekran kartına verip üstüne uğraşmak zor olur.. Yüksek bir şey alma niyetim de yok aslında vatandan msi r7 370 4 gb alacağım alırsam da...

Amazon'dan alırsanız yeni konu açıp sorun yaşamadığınızı yazarsanız çok memnun olurum. Hem de bir çok kararsız kişiyi aydınlatmış olursunuz. Açacağınız konuda beni de etiketlerseniz iyi olur.

Tamam dostum. Aldığımda tüm süreci paylaşırım.

Amazondan alman durumunda 1. olarak garantide sıkıntılar yaşanabilir, ürünlerin gümrükte takılabilir büyük bir ihtimal ek ücret ödemen gerekecektir ve birde faizi unutmayalım ben vatanbilgisaydan dizmeni tavsiye ediyorum.

Amazondan alman durumunda 1. olarak garantide sıkıntılar yaşanabilir, ürünlerin gümrükte takılabilir büyük bir ihtimal ek ücret ödemen gerekecektir ve birde faizi unutmayalım ben vatanbilgisaydan dizmeni tavsiye ediyorum.
Gümrükte yasaklı ürünlerde takılıyor. Türkiye'ye göre çok daha uygun fiyatlar Amazon'da. Tek sıkıntı ürün arızasında çok uğraştırıyor. Varan Bilgisayar piyasada ki en pahalı yerlerden biri ayrıca. Alternatif olarak Sinerji, İnventus, Teknobiyotik gibi yerlerden toplsnabilir.

Gümrükte yasaklı ürünlerde takılıyor. Türkiye'ye göre çok daha uygun fiyatlar Amazon'da. Tek sıkıntı ürün arızasında çok uğraştırıyor. Varan Bilgisayar piyasada ki en pahalı yerlerden biri ayrıca. Alternatif olarak Sinerji, İnventus, Teknobiyotik gibi yerlerden toplsnabilir.

Evet, vatan öyle ucuz bir yer değil. Hepsiburada'da uyun değil. Sinerji her ne kadar uygun olsa da orda da her ürünü bulamıyoruz. Karışık toplamak lazım zaten ülke içinde alacaksak. 230 tlye samsung 250 gb ssd satan yer yok ama Amazon dışında :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı