Amazon Yurt Dışından Alışveriş

Siz okuyabiliyorsunuz. Ama ben %20 ilave vergiyi göremiyorum.

Ayrıca ürünün gtip koduna bağlı olaral gümrük tarifesinde ek vergi ve harç çıkabilir. Bunlar Amazon'un gümrük depozitosu olarak aldığı paraya dahildir diyorum. Bence gayet anlaşılır yazıyorum.

ÖTV ve KDV ne kadar Türkiye'de?
İllaki %20 yazmazki ÖTV ürüne göre değişken.
KDV'de %18.

ÖTV ve KDV ne kadar Türkiye'de?
İllaki %20 yazmazki ÖTV ürüne göre değişken.
KDV'de %18.

Gümrük tarifelerindeki ÖTV, KDV ve vergiyi oluşturan matrahlar farklıdır. Ayrıca bir çok ürün grubunda bireysel ve/veya ticari ithalatta ÖTV ve KDV istisnaları vardır. Aksi halde, çifte vergilendirme olur, ithal ürünleri şimdikinden çok daha fazlaya alıyor olurduk. Vergi kanununda temel prensiptir. Aynı üründen, iki kere aynı vergi alınmaz. Gümrükte genelde ekstra olarak damga vergisi, TRT bandrolü, telafi edici vergi çıkar.

Bununla birlikte Amazon gibi bir firma yerine başka bir firmadan ürün alır ve bu ürün gümrükte takılırsa, gümrük memurunun insafına bağlı olarak aracı firma için gümrük beyanname ve antrepo ücreti, ilave tahakkuk ve bazı belgeler isteyebilir. Sizin alıntı yaptığınız kişi mali yükümlülük diye belirtmiş zaten.

Konu özelinde; Amazon'dan alacağınız 1500 Avro üstü veya altı ürünlerde herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Amazon vergileri ve kargo ücretini ürün ücretiyle tahsil eder. İşlemleri kendisi veya görevlendirdiği firma halleder. Bu kadar basit.

Tamam doğru benim gönderdiğim linkteki gibi, 14.150 görünüyor hocam, Newegg'te 15.700. Hiçbir problem yaşamazsın gümrükle ilgili direk al.
ASUS ROG Strix G15 G512LW-ES76 En Ucuz Fiyat Karşılaştırması

Galiba yanlış linke tıklayın çünkü ben basınca scar 15 açılıyor.
Gümrük tarifelerindeki ÖTV, KDV ve vergiyi oluşturan matrahlar farklıdır. Ayrıca bir çok ürün grubunda bireysel ve/veya ticari ithalatta ÖTV ve KDV istisnaları vardır. Aksi halde, çifte vergilendirme olur, ithal ürünleri şimdikinden çok daha fazlaya alıyor olurduk. Vergi kanununda temel prensiptir. Aynı üründen, iki kere aynı vergi alınmaz. Gümrükte genelde ekstra olarak damga vergisi, TRT bandrolü, telafi edici vergi çıkar.

Bununla birlikte Amazon gibi bir firma yerine başka bir firmadan ürün alır ve bu ürün gümrükte takılırsa, gümrük memurunun insafına bağlı olarak aracı firma için gümrük beyanname ve antrepo ücreti, ilave tahakkuk ve bazı belgeler isteyebilir. Sizin alıntı yaptığınız kişi mali yükümlülük diye belirtmiş zaten.

Konu özelinde; Amazon'dan alacağınız 1500 Avro üstü veya altı ürünlerde herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Amazon vergileri ve kargo ücretini ürün ücretiyle tahsil eder. İşlemleri kendisi veya görevlendirdiği firma halleder. Bu kadar basit.
Yani fazladan vergi almazlar mı sadece gümrük vergisi

Yani fazladan vergi almazlar mı sadece gümrük vergisi

Hayır ek ücret ödemezsiniz. Büyük ihtimalle depozit üstü olarak bir miktar iade alırsınız.

You won't be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the Import Fees Deposit we estimated. For items sold by Amazon Marketplace sellers, please check the seller's policies.

Hayır ek ücret ödemezsiniz. Büyük ihtimalle depozit üstü olarak bir miktar iade alırsınız.

you won't be charged additional fees if the actual ımport fees exceed the ımport fees deposit we estimated. For items sold by Amazon marketplace sellers, please check the seller's policies.

Çok sağ olun teşekkür ederim son olarak bir şey daha sormak istiyorum yani kısaca ben sadece 2350 dolar odiyeceğim gerisine karışmıyacağım.

Çok sağ olun teşekkür ederim son olarak bir şey daha sormak istiyorum yani kısaca ben sadece 2350 dolar odiyeceğim gerisine karışmıyacağım.

Aynen öyle. 👍

Bir ihtimal; ürünü çekecek firma sizi arayıp, mailinize izin belgesi gönderip imzalamanızı isteyebilir. Zira bazen isteyebiliyorlar. Onun haricinde hiçbir şeye karışmayacaksınız.

Geri
Yukarı