Amazon'da çıkan ek fiyat

xslayerxxx

Hectopat
Yeni klavye almaya karar verdim fakat şöyle bir sorunla karşılaştım, Amazon'dan "Corsair STRAFE" alacaktım fiyatı 69 dolar ama yan tarafında +28 dolar daha var, bu nedir?
Bütçem en fazla 350 TL olabilir, ama bu klavye 400 TL oluyor kargo parası ile.

ssssss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi ve kargo ücreti. Total fiyata bakarak TL'ye çevirin.

@Asım Demir Merhaba, bende Amazon sitesinden bir sistem topladım. Şuan ki dolar kuru ile tam 3000 TL. Hepsi ücretsiz sevkıyat yazıyor. Ama gümrüğe takılırsa vergi gelecek. Vergiyi nasıl hesaplarım? Yani 3500 TL'yi geçer değil mi?

@Asım Demir Merhaba, bende Amazon sitesinden bir sistem topladım. Şuan ki dolar kuru ile tam 3000 TL. Hepsi ücretsiz sevkıyat yazıyor. Ama gümrüğe takılırsa vergi gelecek. Vergiyi nasıl hesaplarım? Yani 3500 TL'yi geçer değil mi?
En sondaki ödeme ekranına gelince toplam ücret verilir ve gümrükten geçer. O ücrete gümrük vergisi de dahildir. Gümrükle siz değil Amazon ilgilenir.

Forumda, Amazon'dan yapılan ilk alış-veriş bahanesiyle kargo ücretinin iptali konusu var. O konuyu incelersen kargo ücretinden kurtulabilirsin.

@Asım Demir Hocam Amazon.de'yi biliyorum ancak Amazon.com'da vergiler felan nasıl işliyor? Gümrükte takılma gibi bir problem var mı? Bir de en son ödeme ekranında yazandan başka ek ücret çıkar mı? Garanti olayı nasıl?

@Asım Demir Hocam Amazon.de'yi biliyorum ancak Amazon.com'da vergiler felan nasıl işliyor? Gümrükte takılma gibi bir problem var mı? Bir de en son ödeme ekranında yazandan başka ek ücret çıkar mı? Garanti olayı nasıl?
Amazon'ların birbirinden farkı yok. Hepsi aynı işliyor. Amazon.de daha hızlı hallediyor gibi gümrük işlemlerini.
Forumda, Amazon'dan yapılan ilk alış-veriş bahanesiyle kargo ücretinin iptali konusu var. O konuyu incelersen kargo ücretinden kurtulabilirsin.
Kargo ücretini iptal etmek artık imkansız gibi. Ürün vaat edilen tarihten sonra teslim edilirse, ücret iadesi talep edebiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı