Amazon'da kapatılan kredi kartına iade gelir mi?

LAglace

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6600 8 GB | CPU: Ryzen 5 5600 | RAM: Crucial Ballistix 2x8 GB 3000 MHz | Anakart: Gigabyte B450M-S2H | SSD: Samsung NVMe 980 PRO 1 TB | ADATA SU800 128 GB | HDD: WD Caviar Blue 1 TB | Seagate 500 GB | PSU: EVGA 500W 80+ Bronze | Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144 Hz 1ms - Acer KG221Q FreeSync 75 Hz 1ms | HyperX Cloud II Kulaklık | Logitech G203 Lightsync Mouse | Logitech G413 Klavye | Logitech G27 | Phanteks P400A DRGB White
Amazon'dan kredi kartına 3 ay taksitle ürün almıştım, 4 ay oldu taksitleri çoktan ödedim. Kredi kartını da kullanıma kapatmıştım. Şimdi ürünü Amazon'a iade edeceğim, ürünün iade tutarı kredi kartının limitine mi ekleniyor yoksa hesaba mı ekleniyor? Bu olay çok kafamı karıştırdı, eğer limite eklenecekse bunun bana bir yararı yok çünkü kartı kullanmıyorum bile.

Amazon'dan kredi kartına 3 ay taksitle ürün almıştım, 4 ay oldu taksitleri çoktan ödedim. Kredi kartını da kullanıma kapatmıştım. Şimdi ürünü Amazon'a iade edeceğim, ürünün iade tutarı kredi kartının limitine mi ekleniyor yoksa hesaba mı ekleniyor? Bu olay çok kafamı karıştırdı, eğer limite eklenecekse bunun bana bir yararı yok çünkü kartı kullanmıyorum bile.
İade seçeneklerinde Hediye Kartına iade seçeneğini seçebilirsiniz.
1681327027235.png

Bunun benzerini yurtdışında yaşamıştım.

Şu an kullandığınız başka bir banka kartı varsa ve kredi kartı ile aynı bankaya aitse, mevcut kullandığınız kartınızın bilgilerini Amazon sayfasındaki profilinize girin ve kaydedin. İade işlemi yapıldığında, bankanızın iadeyi mevcut kartınızın hesabına aktarması gerekiyor. Amerika'da iken kartımı kaybettiğim sırada Amazon'dan da iade bekliyordum. Amazon iade yapmıştı ve para yeni kartımın bağlı olduğu hesaba gelmişti çünkü kullandığım her 2 kart da aynı bankaya aitti.

Müşteri hizmetlerine sormanız daha mantıklı olur. İadeyi hesabınıza daha sonra kullanabileceğiniz bir kupon gibi iade edilmesini talep edebilirsiniz.

Bunun benzerini yurt dışında yaşamıştım.

Şu an kullandığınız başka bir banka kartı varsa ve kredi kartı ile aynı bankaya aitse, mevcut kullandığınız kartınızın bilgilerini Amazon sayfasındaki profilinize girin ve kaydedin. İade işlemi yapıldığında, bankanızın iadeyi mevcut kartınızın hesabına aktarması gerekiyor. Amerika'da iken kartımı kaybettiğim sırada Amazon'dan da iade bekliyordum. Amazon iade yapmıştı ve para yeni kartımın bağlı olduğu hesaba gelmişti çünkü kullandığım her 2 kart da aynı bankaya aitti.

Hocam olay aynen dediğiniz gibi fakat kredi kartı babamın adınaydı, bu kart benim adıma, sanırım o yüzden sıkıntı oluyor, sıkıldım bu işten açıkçası.

Hocam olay aynen dediğiniz gibi fakat kredi kartı babamın adınaydı, bu kart benim adıma, sanırım o yüzden sıkıntı oluyor, sıkıldım bu işten açıkçası.
Arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek detaylı bilgi almanız daha iyi olur ancak iadenin hediye kartı dışında başka bir yöntemle gerçekleşmesi mümkün değil gibi görünüyor.

Arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek detaylı bilgi almanız daha iyi olur ancak iadenin hediye kartı dışında başka bir yöntemle gerçekleşmesi mümkün değil gibi görünüyor.

Sizin dediğiniz gibi, ödeme yöntemlerine eklenen kart kredi kartıyla aynı banka ise sorun olmayacağını söylediler. Ancak sahibi farklı bir kişi olduğu için yine kredi kartına iade ediliyormuş. O yüzden iadeyi iptal ediyorum, ürün stoklara tekrar gelince değişim sağlattıracağım. Size ve diğer yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

kardeşim paran gg haberin olsun

Geri
Yukarı