İnceleme Amazon'da satılan Acer XV272S monitör incelemesi

Merhaba arkadaşlar. Herkesin aratıp pek bilgi bulamadığı monitörü ufak bir inceleme yazısı ekleyerek sizlere sunmak istedim.

Amazon'da 3799 TL fiyata satılan Acer XV272s Full HD monitör dün itibari ile elime ulaştı ve kurulumunu yaptım.
Kutu içerisinden DisplayPort ve HDMI kablosu çıktı. DisplayPort ile bağlantısını yaptım ve ufak defek renk ayarlarını ayarladım.

Benim gözümden monitörün artıları:
- Ekran kalitesi üst düzey 165 Hz IPS.
- Ghosting testi sorunsuz.
- Hoparlörlerin sesi çok net ve dolgun.
- Hazır kullanıcı modları.
- HDR açınca görüntü kalitesi bariz şekilde artıyor.
- Monitör ben buradayım diyor akıyor resmen.

Benim gözümden monitörün eksileri:
- Stant ayak kısmı çatallı olsa daha iyi olurdu çünkü hafif sallantı olabiliyor.
- USB portu yok.
- Kutusu çok basit yapılmış daha şaşalı bir şey beklerdim.

Not: 2 sene önce MSI MAG272qp 2K VA panel monitör kullandım. 27 inç bir monitörde 2K şart değil ama 27 inç Full HD monitöre yakından bakınca pixelleri görebilirsiniz. Buna şöyle bir çözüm buldum. Kullandığım ekran kartı RX 6600. AMD kontrol merkezinden çözünürlük yükseltme açtım ve çözünürlüğü 2K'ya aldım ve sonuç ne dersiniz?
** Tek kelime ile harika oldu **

Şu an 2K olarak kullanıyorum.
4K olarak da gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.
Benim aklıma gelen bunlar.
Sorusu olan arkadaşım var ise yardımcı olurum.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20221203_202609.jpg
    IMG_20221203_202609.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20221201_095441.jpg
    IMG_20221201_095441.jpg
    156 KB · Görüntüleme: 57
Teşekkürler. Siyah erkanda hep bir kenarlardan beyazlik basiyor neredeyse butun modeller. Su Dell'in meshur urunu bir basmiyordu :D o da kalmadi zaten. Teşekkür ederiz umarim gule gule kullanirsiniz urunu.

Çok detaya inersen emin ol doğru düzgün ürün bulamazsın.
Ben bunu son dakika aldım ama şu an HDR modunda kullanıyorum akıyor bildiğin. Renk 12 bit. Üstüne bir de hoparlörü çok ses veriyor ve net. Teşekkür ederım daha iyisi sizin olsun.

Çok detaya inersen emin ol doğru düzgün ürün bulamazsın.
Ben bunu son dakika aldım ama şu an HDR modunda kullanıyorum akıyor bildiğin. Renk 12 bit. Üstüne bir de hoparlörü çok ses veriyor ve net. Teşekkür ederım daha iyisi sizin olsun.
Benim de elime gecti bi tane artik bakalim :) bir arkadasta vardi sanirim, benim de logonun oldugu plastik panel de bosluk var ama muhim degil diye iadeye gitmiyorum ama takintisi olana, baya baya bosluklu.

Parlaklik olarak elimde bir adet Dell cihaz var, ona gore cok daha iyi cikti ama Renkleri biraz soluk kaldi. Bir kac ayar yaptim ama biraz solukluk var.

Siz neler yaptiniz? Oneri grafik ayarlariniz neler, belki ayarlari kacirdim. Genel olarak su anki piyyasada denk gelinebilecek nadir FP urunlerinden gibi duruyor. :D

Benim de elime gecti bir tane artik bakalim :) bir arkadasta vardi sanirim, benim de logonun oldugu plastik panel de bosluk var ama muhim degil diye iadeye gitmiyorum ama takintisi olana, bayağı bayağı bosluklu.

Parlaklik olarak elimde bir adet Dell cihaz var, ona gore cok daha iyi cikti ama renkleri biraz soluk kaldi. Birkaç ayar yaptim ama biraz solukluk var.

Siz neler yaptiniz? Oneri grafik ayarlariniz neler, belki ayarlari kacirdim. Genel olarak su anki piyyasada denk gelinebilecek nadir fp urunlerinden gibi duruyor. :D

Ben şu an kendim parlaklık %50 kullanıyorum DisplayPort ile. Bir ara HDR açtım görüntü çok iyi oldu ama e gerek yok. Ben memnunum ama hala gözüm alışamadı 27 inç e zamanla alışır.

Benim de elime gecti bir tane artik bakalim :) bir arkadasta vardi sanirim, benim de logonun oldugu plastik panel de bosluk var ama muhim degil diye iadeye gitmiyorum ama takintisi olana, bayağı bayağı bosluklu.

Parlaklik olarak elimde bir adet Dell cihaz var, ona gore cok daha iyi cikti ama renkleri biraz soluk kaldi. Birkaç ayar yaptim ama biraz solukluk var.

Siz neler yaptiniz? Oneri grafik ayarlariniz neler, belki ayarlari kacirdim. Genel olarak su anki piyyasada denk gelinebilecek nadir fp urunlerinden gibi duruyor. :D

Benim logonun orada da boşluk var.
Benim görüşüm üretimi böyle bence çünkü ben dahil birçok kişinin boşluk var yani.

Arkadaşlar merhaba, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu monitörü almayı düşünüyorum. Ancak 27" 1080p olması beni düşündürdü çok. Bir sıkıntı olmadığını söyleyen de var pikselleşiyor diyen de. Uzun süredir kullanıyorsunuz tarihlerden gördüğüm kadarıyla. Eklemek istediğiniz artı veya eksi bir bilgi olabilir mi?

24" olarak da bakıyor olduğum monitörler ise
Lenovo G24-20
AOC 24G2SPU (İçime sinen bu)
ASUS TUF VG249Q1A
Varsa bunlardan da önerinizi alabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı