Amazon'dan alınan AOC 24G2U'da ölü piksel çıktı

Bütçe
2500

Eserlord

Decapat
Monitör
AOC 24G2U
26 Ocak'ta Amazon'dan sipariş verdiğim 24G2U monitör 27 Ocak'ta elime ulaştı. Ölü piksel testi yapınca kırmızı renkte 3 adet ölü piksel vardı. Ben de değişim istedim fakat kargo firmasından kaynaklı sanırsam yeni ürün neredeyse elime iki haftada ulaştı. Neyse yeni monitörü de ölü piksel testine soktum, bu sefer kırmızı ve pembe renkte 1 adet ölü piksel var. Aynı piksel beyaz renkte yeşil oluyor. Diğer renklerde bir sorun yok gibiydi. Yine değiştirmeli miyim? Beklemekten sıkıldım. Yorumlarda 3-4 kere değiştirip sağlam monitör alamayan da var. Acaba ek ücret ödeyip monitörü gelmeden ölü piksel testine sokabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba ek ücret ödeyip monitörü gelmeden ölü piksel testine sokabilir miyim?
Böyle bir şeyin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum ancak telefonla falan ulaşırsanız satıcıya belki bir ihtimal kabul ederler.

Onun dışında ben de AOC kullanıcısıyım soldaki 27" 1ms monitörümde mor çizgi çıktı. İlk başta noktaydı bu sonradan kocaman bir çizgi oldu. AOC modellerinde kronik sanırım hatta IPS panellerde çok yaygın bu.

iade et git kendin bakarak al itopya gibi yerlerden testinide yaptır kafan rahat olsun

Mağazalarda deneyip alabilirsiniz yoksa geleni göndere göndere bulacaksınız kusursuzu. Şahsen kenarda koşede duran ufak hatalardan geri göndermiyorum.

Monitörü bu yüzden 2.el almayı tercih ediyorum. Zaten alan bir kere kendisi test etmiş oluyor. Bende alırken tekrar test ediyorum. Yeterli süre de garantisi oldu mu alıp geçiyorum. Son 2 yılda 4 tane monitör değiştirdim hepsini bu şekilde aldım.😇

24c2u/bk monitörü var bende mağazadan aldığım için direkt mağazada test edebiliyorsunuz.
Ölü piksel çıkmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı