AOC 24" 24G2U Ölü piksel sorunu

Leolo Bostier

Decapat
Merhabalar yeni bir sistem topladım ve bugün elime ulaştı. Sistemle alakalı çok büyük bir problemim yok sadece bir iki soru işareti var kafamda.

Topladığım sistem

Monitör

1- Topladığım sistemde ekran kartı RX590 N+ modeli ama faturada RX590 N+ Special Edition modeli yazıyor. Bu online faturada da böyle elime gelen faturada da. Ufak bir hata mı oldu acaba?

2- Aldığım monitör de zaten ölü piksel sorunları olduğunu okumuştum ama fiyat düşünce risk aldım açıkçası ve bende de 1 adet ölü piksel var ama ekranın en alt kısmında görev çubuğunun üzerinde duruyor. Gözüme batmıyor ama ileride farklı sıkıntılar oluşur mu acaba diye merak ediyorum. Eğer sıkıntı olmazsa değiştirme gibi bir şey düşünmüyorum çünkü dediğim gibi gözüme batmıyor yani. :D

Teşekkürler.

umarım ileride ölü pixel yayılmaz

EC5m_dkWkAIKp3s.jpg

Monitör bakmaya korkar oldum, en iyisi ben yine benim emektar ile devam en azından ölü pikseli yok.

Kutunun içinde bir kağıt gelmesi gerekli orada ne kadar ölü piksel sonra garanti kapsamında olduğu yazıyor.

Anladım biraz bekleyeyim o zaman daha yeni ürün. Bir sınır var mıdır acaba 4-5 ölü piksel olmadan almayız falan gibi?
Teknoloji bu şans işi beklemeyle birşey geçmez eline. Ürünü al dene bak ölü pixel varsa iade yada değişim talep edersin. IPS panellerin tipik sorunu bu ama illa ölü pixel olacak diye birşey yok :) Olmayadabilir. Bakarsın aldıktan sonra :)

Teknoloji bu şans işi beklemeyle birşey geçmez eline. Ürünü al dene bak ölü pixel varsa iade yada değişim talep edersin. IPS panellerin tipik sorunu bu ama illa ölü pixel olacak diye birşey yok :) Olmayadabilir. Bakarsın aldıktan sonra :)
Ya daha sistem çok yeni biliyor musunuz o yüzden tekrar bekleme süreçlerine girmek istemiyorum. :D Finallerden sonra 10-15 gün bilgisayar kullanamıcam o aralıkta yollayabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı