AOC 24" 24G2U Ölü piksel sorunu

Aynı monitörü bende 999TL'e aldım. Bende de ölü piksel var, ışık sızması yok. Işık sızması da olsaydı iade verecektim. Ama bu haliyle problem değil bana göre. İlerde sorunu artarsa garanti koşullarını sonuna kadar kullanacağım tabi.

Ölü piksel yayılıyor deniliyor fakat sadece 1 tane yayılma olayına denk geldim o da uzun yıllardır kullanılan eski bir monitörde olmuştu. Eğer sizin için rahatsız edici değilse kullanmaya devam edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla AOC monitörlerin 3 yıl garantisi oluyor. Yayılacaksa zaten 3 yıl içinde yayılır öyle olursa da servis panel değişimi yapar.

Ölü piksel yayılıyor deniliyor fakat sadece 1 tane yayılma olayına denk geldim o da uzun yıllardır kullanılan eski bir monitörde olmuştu. Eğer sizin için rahatsız edici değilse kullanmaya devam edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla AOC monitörlerin 3 yıl garantisi oluyor. Yayılacaksa zaten 3 yıl içinde yayılır öyle olursa da servis panel değişimi yapar.

Anlıyorum, ben de aynı fikirdeyim ilerde de artarsa garanti devam ediyor zaten, :)

Ölü piksel bulaşıcı bir hastalık değil.
İki monitör kullanıyorum yan yana, birinde ölü piksel vardı 3-4 tane. Ertesi gün açtığımda yandaki monitöre de sıçramış. Garanti kapsamında değiştirilmesi için Vatan'a teslim ettim, teknik servis bulaşma yoluyla oluşan ölü piksellerin garanti kapsamında olmadığını söyledi, anlayabiliyorlarmış bunu elindeki makinelerle. Mecburen kullanıyorum, şimdi de alt kattaki televizyona bulaştı, süreci hepsinden zor geçiriyor. iPhone 7 Plus'ımın ekranında da görüntü bozulmaları başladı. Ekran koruyucusunu değiştirdim, daha kalitelisini aldım. şimdilik böyle idare etmeye çalışıyorum, çağımızın hastalığı. (!)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı