Amazon'dan alınan ürün kolay iade edilir mi?

Thrian

Hectopat
Ben Amazon üzerinden oyun kolu almayı düşünüyorum. Bir önceki aldığım oyun kolunu Hepsiburada üzerinden almıştım ve yaklaşık 1 ay boyunca git gel uğraşmıştım. Amazon'da alınan ürünü iade etmek kolay mıdır?

Ben Amazon üzerinden oyun kolu almayı düşünüyorum. Bir önceki aldığım oyun kolunu Hepsiburada üzerinden almıştım ve yaklaşık 1 ay boyunca git gel uğraşmıştım. Amazon'da alınan ürünü iade etmek kolay mıdır?
Kolay

Mesela ben 20 gün kullandım ve benim bir suçum olmadan kendi kendine bir tuşu bozuldu. Kolay iade olur mu?
Müşteri hizmetlerine yazdığında geri iade etmemen bile gerekmeyebiliyor, ben 100 liralik ürün almıştım bir dönüştürücü almıştım yanlış çıkmıştı müşteri hizmetlerine canlı sohbetten bağlandıktan sonra durumumu anlattım ürünü iade etmeden direkt parami iade ettiler üründe duruyor, müşteri hizmetleri normal iade talebi açsa bile arızalı olduğu için geri iade alınır.

Müşteri hizmetlerine yazdığında iade etmemen bile gerekmeyebiliyor, ben 100 liralik ürün almıştım bir dönüştürücü almıştım yanlış çıkmıştı müşteri hizmetlerine canlı sohbetten bağlandıktan sonra durumumu anlattım ürünü iade etmeden direkt parami iade ettiler üründe duruyor, müşteri hizmetleri normal iade talebi açsa bile arızalı olduğu için iade alınır.

Yani çok rahat iade edilir bir sıkıntı varsa öyle mi?

Yani çok rahat iade edilir bir sıkıntı varsa öyle mi?
Amazon içerisinde powerbank almıştım, kargolanması çok geç sürmüştü elime geldikten 2 saat sonra hiçbir şekilde çalışmamaya başladı ve unuttuğumdan 6 gün sonra iade talebinde bulunup kargoya vermiştim kabul edilmişti.

Dediğim gibi varımı yoğumu verip 1 ay boyunca uğraşmıştım 120 TL için tekrar böyle olmasını istemem o yüzden. Teşekkür ederim.
Size temin ederim ki Amazon dışında başka bir siteden almıyorum o kadar kolay emin olun bende sizin gibiyim paramı zor biriktirebiliyorum

Geri
Yukarı