Amazon'dan alışveriş yapmak

139434

Kilopat
Dayım ve birkaç tanıdığımız Amerika'da oturuyorlar ve bu kış gelecekler.
Eğer onlar herhangi bir parça bana getirirlerse KDV alınır mı?

Bir de birkaç sorum olacak;
  1. Hangi parçayı(veya parçaları) almak uygun olur?
  2. Kargolamada sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
KDV alınmaz diye biliyorum yanlarında getirdikleri eşyalar için. 1-den fazla aynı eşya getirilirse olabilir

Eğer akrabaların teslim alıp sana getireceklerse Amerika'daki vergilere tabi olurlar. Yanında getirebilecekler ise sonuçta bunun bir valiz ağırlığı ve aynı üründen iki adet sınırı var sanırım. Kargolama dediğim gibi kendileri alacaklarsa oranın kurallarına göre çalışır bu senlik bir durum değil. Benim tavsiyem fiyatta pahallı ama ağırlık ve boyut olarak küçük olan ürünleri uygun fiyata bulabilirsen aldırabilirsin. Yani bir monitör aldıracağına işlemci, RAM, ekran kartı gibi ürünler aldırman daha mantıklı olacaktır. Tabi fiyatı uygun olduğu sürece.

Eğer akrabaların teslim alıp sana getireceklerse Amerika'daki vergilere tabi olurlar. Yanında getirebilecekler ise sonuçta bunun bir valiz ağırlığı ve aynı üründen iki adet sınırı var sanırım. Kargolama dediğim gibi kendileri alacaklarsa oranın kurallarına göre çalışır bu senlik bir durum değil. Benim tavsiyem fiyatta pahallı ama ağırlık ve boyut olarak küçük olan ürünleri uygun fiyata bulabilirsen aldırabilirsin. Yani bir monitör aldıracağına işlemci, RAM, ekran kartı gibi ürünler aldırman daha mantıklı olacaktır. Tabi fiyatı uygun olduğu sürece.
Ürünü yanlarında getirecekler.
Bir kaç sorum olacak;
1-Hangi parçaları getirtmeliyim?
2-Kırılma tehlikelisi var mı?
3-Vergi alırlar mı?

1. Ben olsam şahsen işlemci, ekran kartı, RAM veya anakart düşünürdüm.
  2. Akrabaların ne kadar güvenli taşıyacak? Önemli olan nokta bu.
  3. Abartmazsan ve farklı çantalara dağıtırlarsa sorun olmaz. Vergiye takılacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı