Amazon'dan alışveriş yapmak

Fd1903

Kilopat
Daha fazla  
Black Friday'de Amazon sitesinden alışveriş yapacağım fakat bilen ve daha önce alışveriş yapmış kişilere birkaç sorum olacaktı. Mesela 4 parça ürünü sepetime ekledim, her şeyi onayladım, en sona geldiğimde orada yazan tutardan hariç bir bedel ödeyecek miyim? Veya 4 parça sipariş vermek herhangi bir sorun teşkil edecek mi? He bir de ödeme kısmında USD ve TRY seceneklerinde Amazon doları 5.70 olarak kabul edip, Türk Lirasına çeviriyor. Ben bunu USD olarak seçsem banka benim kartımdan 600-700 doları şu anki Türkiye kurunda çevirip mi çekiyor yoksa Amazon'daki kurdan mı çekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sepetteki değer ödenir sadece. Vergi ve kargo ücreti içinde olur. 4 adet ürün alınabilir, sorun yok.
Ödemeyi USD ile yapın, bankanın kur değeri üzerinden işlem yapılır. Amazon çok yüksek tutuyor.

AliExpressten on adet alisveris yaptim, herhangi bir sorun olmadi, sepetteki tutarı ödersin ekstra ücret cikartmazlar ( telefonlarda imei kaydetmek gerekebilir ) haa birde eğer hızlı gelsin istiyorsan genelde secenek olur, yuksek kargo ucretiyle beraber 1 hafta icinde evine getirebiliyolar

Sepetine ekledikten sonra orada yazan Total tutarını ödüyorsun. Buna gümrük vergisi ve kargo ücreti dahildir. Başka bir beden ödemezsin. Kuru dolar olarak öde. Banka güncel kur üzerinden çevirip TL olarak kredi kartına yansıtır borcu. Şu an Amazon'un kullandığı kur yüksekten uçuyor.

Sepetine ekledikten sonra orada yazan Total tutarını ödüyorsun. Buna gümrük vergisi ve kargo ücreti dahildir. Başka bir beden ödemezsin. Kuru dolar olarak öde. Banka güncel kur üzerinden çevirip TL olarak kredi kartına yansıtır borcu. Şu an Amazon'un kullandığı kur yüksekten uçuyor.
Teşekkür ediyorum. Peki amazonda otomatik taksitlendirme secenegi varmi?Yoksa bankayi arayip benimmi halletmem gerekiyor?
AliExpressten on adet alisveris yaptim, herhangi bir sorun olmadi, sepetteki tutarı ödersin ekstra ücret cikartmazlar ( telefonlarda imei kaydetmek gerekebilir ) haa birde eğer hızlı gelsin istiyorsan genelde secenek olur, yuksek kargo ucretiyle beraber 1 hafta icinde evine getirebiliyolar
Eyvallah çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum 😊

Teşekkür ediyorum. Peki amazonda otomatik taksitlendirme secenegi varmi?Yoksa bankayi arayip benimmi halletmem gerekiyor?
Yabancı bir alış-veriş sitesine taksitlendirme yok. Bazı bankalar yurtdışı ile yapılan alış-verişleri sonradan da taksitlendirme yapmıyor. Bankayı arayıp o ücreti senin taksitlendirmen gerekiyor. Ek bir faiz ile taksite böler banka. Bankayla görüşürsen sana ödeme ile ilgili bütün detayları verirler.

Neden bu hatayı alıyorum
Bana yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• D764054D-5A16-4AE4-B51C-B28943B90624.jpeg
    D764054D-5A16-4AE4-B51C-B28943B90624.jpeg
    127 KB · Görüntüleme: 89
Neden bu hatayı alıyorum
Amazon'dan her ürünü Türkiye'ye getirtemezsin, bazı ürünler tüm dünyaya açık (International) değildir. Baktığın ürünün Amazon sayfasında sağ tarafta [This item ships to Turkey] yazısı bulunmalı, aksi halde baktığın ürünün Türkiye'ye gönderimi yok demektir. Başka satıcılara bakmanı öneririm.

Amazon.de'den almanı tavsiye ederim vergi eklemek önce sepetteki ürünlere %20 indirim yapıyor. Son tutar dışında herhangi bir ücret ödemezsin sadece 10 TL gümrük sunum ücreti çıkar.
Neden bu hatayı alıyorum
Yurt dışı sitelerden telefon alamazsın, telefonlar sadece elden getirilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı