Amazon'dan PC toplanır mı?

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, günümüz şartlarında Amazon sitesinden bilgisayar toplamak mantıklı mı? Bilgisayar parçalarına baktığımda hatta dolar kuru ile çarptığımda Amazon daha mantıklı geliyor, daha önce sipariş veren oldu mu? Bir de diğer sormak istediğim dolar alıp mı ödeme yapmam gerekiyor yoksa hesapta TL olması yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de hayır. Başını ağrıtmaktan başka bir şey yapmazsınız. Hem kargo açısından 1.5 aya yakın beklersiniz. Hem de alacağınız parçalarda uyumsuzluk ya da sıkıntı çıkarsa geri göndermesi vs vs.

Artık yurtdışından sistem alıp ucuza getirme devri kapandı. Devletimiz sağolsun heryerimiz vergi ile doldu. Ama şöyle bi' olay hatırlıyorum:
Amazon'un kendi sattığı ürünler her şey dahil ürünler. Yani sipariş verdikten sonra başka bi' ücret (vergi, kargo vb.) vermiyorsunuz. Hatta para fazla gelirse iade ediyorlar.
Artık yurtdışından sistem alıp ucuza getirme devri kapandı. Devletimiz sağolsun heryerimiz vergi ile doldu. Ama şöyle bi' olay hatırlıyorum:
Amazon'un kendi sattığı ürünler her şey dahil ürünler. Yani sipariş verdikten sonra başka bi' ücret (vergi, kargo vb.) vermiyorsunuz. Hatta para fazla gelirse iade ediyorlar.
Fazla gelen parayı iade ediyorlar, tüm parayı değil.

Yurtdışından alırsan öyle de Amazon.tr’den alırsa ertesi gün elinde olur muhtemelen. Bir de baya pahalıya gelir yurtdışından alınca. Artık eskisi gibi değil.

Bu dönemde yurt dışından bir kargonun gelmesi 1-2 hafta diyebilmeniz çok trajedi. 😄 Ben sadece kendi fikirlerimi sundum bence sizde öyle yapmalısınız. İyi forumlar.

amazon.com'u bilemem ama amazon.de'yi forumda öven bir arkadaşımız vardı. Eğer ki o arkadaşın dedikleri gerçekse çok rahat alınır.

Amazon TR ise. İlk alacağın yer Amazon'dur. Hizmet olarak Amazon'un rakibi yok. Amazon vardır, diğerleri çöptür.
Yurtdışı ise, Amazon Fr kendisi garanti veriyor. Normal Amazom.com' dan alacaksan garantisi olmuyor ürünlerin. Ama alacağın marka önemli, mesela Evga Global destek veriyor ama ASUS, MSI hiç bakmaz.
Yurtdışından alacağına ödeme kısmına git, vergisi ile yazıyor orada. Fiyatı çok uygunsa alınır ama arada 200-300 lira gibi farklar varsa TR' den alman daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı