Amazon'dan Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
TEB Bonus kredi kartım var ve yeni ekran kartımı amazon üzerinden getirtmeyi düşünüyorum. ( GTX 1070 ) Kredi kartımın yurtdışına faizsiz 4 taksit imkanı vardı SMS göndererek bu özelliği aktifleştirdim.

Amazon profilime kredi kartımı tanımladım fakat alışverişimi tamamlarken taksit seçenekleri veya 4'e bölme gibi bir seçenek açılmıyor sadece kredi kartı bilgilerim gözüküyor. Sağ üstte '' Place your order in USD '' dersem ise ürünü satın almış olacağım.

Ürünü satın aldıktan sonra mı taksitlendirme olacak ya da bu durumda bankam mı devreye giriyor? Onlarla mı konuşmam gerekiyor?

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Büyük ihtimalle aldıktan sonra bankanızı arayarak taksit istemeniz gerekiyor. Ancak müşteri hizmetlerini arayarak kesin bilgi edinmenizde fayda var.

Müşteri hizmetleri ile görüştüm, taksitlendirmeyi site üzerinden yapabilmeniz lazım, ürünü aldıktan sonra bizimle iletişime geçip taksitlendirme yapma gibi bir durum söz konusu değil dediler.

Amazon ile yaptığım e-posta görüşmesi sonrası bu durumun bankamın sorumluluğunda olduğunu söylemeleriyle birlikte bankam ile görüştüm.

Müşteri temsilcim ile yaptığım görüşme sonrası alışverişimi normal bir biçimde gerçekleştireceğimi, ücretin 4 taksite otomatik olarak bölüneceğini söylediler.

TEB Bonus kullanan veya çıkartmayı düşünen arkadaşlara duyrulur; 100 lira ve üzeri yurtdışı alışverişlerinizde 4 taksit imkanından yararlanabilirsiniz. ( ama sadece 4, 2 veya 3 yok )

Konu silinebilir, Türkiye'den alıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı