Kredi Kartı İçine Para Yükleyerek Taksitli Alışveriş Yapmak Mümkün mü?

Semtomer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim kredi kartıma para yükleyip, yüklediğim para ile taksitli olarak alışveriş yapmam mümkün mü? Yani kredi kartı içindeki parayı kullanmadan, faiz uygulamadan, kendi paramı yükleyerek taksitle alışveriş yapmak mümkün mü? Ama faiz uygulanmayacak fazladan para alınmayacak.

İninal kart gibi ön ödemeli bir kart değil ise mümkün hesap kesilmeden parayı yatırırsan olur. Aksi halde banka kartı olur buna taksit yapılmaz.

Alışverişi yaptıktan sonraki gün gidip karta parayı yatırdığınızda hiç alışveriş yapmamışsınız gibi olur. Ben ÜniversiTEB kartımı bu şekilde kullandım uzun süre. Sonradan aydan aya ekstre ödeme şekline geçtim.

İninal kart gibi ön ödemeli bir kart değil ise mümkün hesap kesilmeden parayı yatırırsan olur. Aksi halde banka kartı olur buna taksit yapılmaz.
Visa kredi kartı kullanıyorum. Her kredi kartında olduğu gibi içinde limitli para var. Bu parayı harcadıkça banka faiz koyuyor. Ne kadar harcadıysak tabi. Bende içindeki limitli paraya dokunmadan kendi elimde olan parayı yükleyip taksit olarak kullanmak istiyorum. Ve bu taksit limitli paraya dokunmadan her ay kendi paramdan alması lazım. Böyle birşey olabilir yani. Ben kredi kartı kullanmaya karşıyım faizden dolayı. Paypal ve İninal gibi kartlarda içine yüklediğimizde taksit yapılmıyor. Yapılması için kredi kartı eklememiz gerekiyor. Mağazası bulunmadığından benimde sened ile taksit yapamıyorum. Tek çare kredi kartı kalıyor. Yardımın için teşekkür ederim.
Alışverişi yaptıktan sonraki gün gidip karta parayı yatırdığınızda hiç alışveriş yapmamışsınız gibi olur. Ben ÜniversiTEB kartımı bu şekilde kullandım uzun süre. Sonradan aydan aya ekstre ödeme şekline geçtim.
Biraz ayrıntılı anlatabilir misiniz? Pek bişey anlamadım. Yardımın için teşekkür ederim.

Kredi kartı sahibisiniz. Taksitli alışverişinizi yapacaksınız. Ertesi gün ATM'ye gidip harcadığınız miktar kadar para yatıracaksınız. Taksitli olduğu için örneğin 60 liralık bir ürünü 6 taksitle ayda 10 TL şeklinde öderken, her ay hesap kesim tarihinden önce (alışverişinizin kartınızdan parayı çektiği günün hemen sonrası) 10 TL'yi bankaya yatırırsanız herhangi bir faiz olmayacaktır diye düşünüyorum. Hesap kesim tarihinden sonra ödemeyi geciktirmediğiniz sürece faiz işlemez. Durduk yere faiz koymaz banka. Zaten alacağı parayı alışveriş yaptığınız firmalardan komisyon olarak alıyor.

Bazı bankalar tutara ve nereden olduğuna bakmaksızın belirli komisyon karşılığı yaptğın alışverişi takiste bölüyor.

örnegin bende işbankası var ve taksitli alışveriş olmayan bir yerden alışveriş yaptım.
bankanın sitesine giriyorsun TAKSİTLENDİRME/ERTELE seçeneği var.
%3 komisyon ödeyip taksit yapıyorsun

Bazı bankalar tutara ve nereden olduğuna bakmaksızın belirli komisyon karşılığı yaptğın alışverişi takiste bölüyor.

örnegin bende işbankası var ve taksitli alışveriş olmayan bir yerden alışveriş yaptım.
bankanın sitesine giriyorsun TAKSİTLENDİRME/ERTELE seçeneği var.
%3 komisyon ödeyip taksit yapıyorsun
Ben kartın içinde olan parayı harcayarak ödemeyi taksitlendirme yapmak istemiyorum. Kart içindeki limitli olan paranın üstüne kendi paramdan ekleyip, yüklediğim para ile kredi kartını kullanarak taksitli alışveriş yapmak istiyorum. Banka faiz koyar mı?

Kredi kartı sahibisiniz. Taksitli alışverişinizi yapacaksınız. Ertesi gün ATM'ye gidip harcadığınız miktar kadar para yatıracaksınız. Taksitli olduğu için örneğin 60 liralık bir ürünü 6 taksitle ayda 10 TL şeklinde öderken, her ay hesap kesim tarihinden önce (alışverişinizin kartınızdan parayı çektiği günün hemen sonrası) 10 TL'yi bankaya yatırırsanız herhangi bir faiz olmayacaktır diye düşünüyorum. Hesap kesim tarihinden sonra ödemeyi geciktirmediğiniz sürece faiz işlemez. Durduk yere faiz koymaz banka. Zaten alacağı parayı alışveriş yaptığınız firmalardan komisyon olarak alıyor.
Yusuf arkadaşımda '' Banka, alışverim yaptığım firmadan komisyon olarak alıyor. Sen geciktirmeyi yapma, parayı zamanında yatır. O zaman faiz koymazlar'' diyor. Ben, kredi kartı kullanan arkadaşımın babasına sordum. '' Faiz koyarlar'' dedi. Bende en yakın zamanda bir bankaya gidip asıl gerçeği öğreneceğim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Eğer direkt olarak taksitli alışveriş yaparsanız dediğim gibi her ay paranın karttan çekildiği günün hemen sonrasında para yatırdığınızda faiz almaması gerek. Ama @sdstc arkadaşımızın dediği gibi tek seferde hepsini ödeyip sonra banka işlemlerinden "aylık ödemeyi taksitlendirme" işlemini başlatırsanız bir miktar faiz koyacaktır. Yakın zamanda Amazondan 295 liralık alışveriş yaptım. 3 taksite böldürdüm ve ödemem gereken miktar 306 lira oldu. 102x3 şeklinde üç ayda ödemiş olacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı