Amazon'dan ucuza RTX 3000 serisi satın alma şansı

Vergilerle birlikte 6890 TL'ye denk geldi iyi mi yaptım kötü mü yaptım herhangi bir fikrim yok. Newegg sitesinden buldum direk çektim karaborsacılara para kazandıracağıma buraya yatırdım paramı.

Dosya Ekleri

• Başlıksız-2.jpg
    Başlıksız-2.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 69
Fiyat olarak ne kadar öneriyorsunuz? Mesela kaçla kaç arası normal? Teşekkür ederim hocam.
Hocam bireysel alıcı olduğumuz için, arada da aracı şirket olmadan direk büyük satıcıdan aldığımız için şöyle bir hesap yapmamız yanlış olmaz.

Founders Edition 500 Dolar. Markalar özel soğutma ekleyerek fiyatlandırmayı kendileri yapar örneğin Strix 630 dolardan girdi ilk 3070 çıktığında. Bu model 570-580 dolar civarı. 580'in %20'sini alalım gümrük için. 116 dolar. Etti 696 dolar. 25 dolar shipping diyelim ki çok dedim. 721 oldu. Satıcı firmanın üründen elde ettiği karı eklememiştim çünkü 500 dolar ürünün perakende satış fiyatı yani şirketler nvidia'dan 400-450 dolar gibi bir ücrete alıp ona göre dağıtıyor fakat hadi ona da 50 dolar açgözlülük payı. 771 Dolar. Yuvarlayalım 775. Tabi bu hiç bir sorunun olmadığı bir senaryoda geçerli.

775 ABD Doları eşittir
5.793,36 Türk Lirası

Pandemi dönemi,şirketlerin maliyetlerinin artması,kargolamada zorluklar vs vs. Bahane çok fazla ürüne zam yapmak için. Amazon 829 dolara(6200 TL) satarak kar edebiliyorsa sizin satın alımınız (6900 TL=923 Dolar) bana fazla geldi. Fakat Amazon'dan satın almak da kolay değil uğraştırıyor boş yere. Yani son karar size kalmış. Türkiye'den almayın yeter.

Geri
Yukarı