Amazon'un ilk alışverişte kargo ücreti almaması

1.jpg

Mesela bunları getirmek istesem ödeyeceğim rakam tahmini, 1000$ X 2.5TL = 2500 TL mi ?
Birde Belirttiğiniz üzere satıcılar G.Skill, Intel vs. Doğru mu ?

Çoklu parça alımlarını tavsiye etmiyorum. Gümrük + kargo parasıyla Tr fiyatına yakın olur. 1 2 ürün için kargo ücretini siliyorlar bence. O seçtiğiniz anakart ve ramler %99 Tr ye gönderimi yok ayrıca.

Arkadaşlar bugün itibari ile, 140$ lık ürün aldım.

124 TL kargo ücretini sildiler, ayrıca gümrük parası vermem dedim. 8$ gümrük ücretinide sildiler. Yani 33.40$ olan ücreti 25$ yaptılar.

Yani ürün bana şuan : 165$'a geliyor.
Kargo + gümrük ücretiyle beraber normalde : 219.50$ tutuyordu.

Bilginize.

Eki Görüntüle 54534

Sonuç olarak : TR'de 710TL olan ürün bana 416TL civarına geliyor. Uluslarası garanti olduğu için içim rahat. Amazon forever.

Hocam anladığım kadarıyla kargo ve gümrük parasını sildirdiniz.

Amazon deneme.PNG

Ben de deneme amacıyla bir ürün ne kadara geliyor diye baktım. Ancak TR fiyatı 350 lira olan kulaklık 154$/450 liraya geliyor. Bir süre sonra bu ilk alışverişim olacak Amazon'dan. Acaba senin yöntemle kargo ve "Import Fees Deposit" (galiba gümrük ücreti oluyor?), parasını sildirebilir miyim? Malum, Amazon 2.78'den hesaplıyor doları. Yani tecrüblerinize ihtiyacım var hepinizin, tüm yorumları okudum konudaki. Ama bu konuda hiçbir tecrübem yok.

@Silinen üye Ocak aylarında 94$'a kadar ürün aldığın zaman gümrük vergisi almıyordu şimdi diye 80$'da bile gümrük vergisi koyuyor $ yükseldiği için, buradan alsan daha ucuza geliyor ?
Kargo ve gümrük ücretini sildirsem, bu haliyle yaklaşık 90 lira kar ediyorum. Yani 90 liraya da mousepadin parasını çıkarıyorum hatta biraz da cebimde kalıyor. Bundan dolayı böyle bir yola başvurdum. Razer'in uluslararası garantisi olduğunu gördükten sonra Sosyal'de senin ve birkaç kişinin ürün getirtip, resim paylaştığını gördüm. Açıkçası cesaret geldi.

Merhabalar.

Bugün Mause Pad siparişi verdim. Amazon.com: SteelSeries QcK Mini Gaming Mouse Pad (Black): Electronics
6.75$ lık bir ürün için 16.48$ kargo ücreti parası çıktı.

Canlı destek ile iletişime geçip durumu ilettim. Kargo ücretini sildiler. Bana tam maliyeti şu şekilde oldu;
upload_2015-3-27_16-8-16.png

Canlı destekteki arkadaş ile aramızdaki konuşmalar.

upload_2015-3-27_16-4-26.png

Arkadaşlar bunu kişisel olarak değilde bir bilgi olarak vermiş olayım. Tek sefer değilde, daha fazla siparişlerinde kargo ücretini sildiren ve bazı sebeplerden dolayı sürekli pürüz çıkararak ücret geri talep etmeler vs. bu tür her şey hesabınızın kalıcı olarak yasaklanmasına sebep olacaktır. Amazon kendilerinin politikalarını uymadığınızdan dolayı ve sürekli pürüz çıkardığınızdan dolayı sizi kalıcı olarak IP adresinizden yasaklayabilir; bir daha yeni hesap açsanızda tekrar tekrar sürekli kapanabilir ve son olarakta önceden alışveriş yaptığınız bilgileriniz veya kredi kartınızla bile farklı bir bilgisayardan alışveriş bile yapamayabilirsiniz. Biliyorum böyleleri elbet vardı zaten cümlemin başında da belirtmiştim kişisel olarak değil genel olarak konuşuyorum, kafanızın bir köşesinde yer alsın. (y)

Bilgilendirme için çok teşekkürler @Raydric kimse sürekli pürüz çıkaran kişileri sevmez. :)
Ama 6 dolarlık bir şey için 16 dolar kargo parası vermek biraz saçma olacağından bu tür küçük şeylerde sorun çıkartmazlar herhalde. :)

Maalesef çıkaracaklardır, ancak bu seviyeyi minimumda tutmak en sağlıklısı olacaktır. Zaten bildiğime göre bu cezalandırma işlemi yapılmadan önce bilgilendirme mesajı atılarak dikkatli olmanız isteniyor ve o mesaja cevap vermeniz isteniyormuş. Kısaca bir anda hesabınız uçup gitmez ancak uyarıyı bile almamanız sizin yararınıza olacaktır diye düşünüyorum çünkü Amazon gibi bir siteyi bir daha kullanamıyor olabilirsiniz. Bu yüzden ufak tefek şeyler sipariş edecekken ya biraz daha bekleyip üstüne bir şeyler ekledikten sonra siparişinizi kargo ücretini vererek satın alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı