AMD 20.9.2 sürücüsü nasıldır?

Ar.

Dostum aynı kart bende de var PC'de ani kitlenmeler(bosta gezerken internette vs..) ve PC ilk açılırken siyah ekran alma gibi sorunlar yasadın mı resetleyince düzeliyor siyah ekran.
Herkes 20.4.2'den memnun bende 20.2.2'deki gibi kitleme yaptı. Napıcam blmiyorum?
Evet ama aşırı sık olmiyor. Birkaç kere oldu sanırım. Genelde sistem ilk açılınca ve ani hareketlerde kilitleniyor. Watch Dogs 2 oynarken hiç sıkıntı yok 75fps mis gibi. Ama Sağ clicke basılı tutup pat diye aniden sıkmaya başlayınca ateş etme anında kalıyor ve oyunu kapatıyor. Eğer çok olmuyorsa kafaya takma ama sık oluyorsa başka sistem parçaların ile de sıkıntı olabilir. Örneğin ben 3600 ile 16gb ram kullanıyorum. Yani kartı fazla fazla besleyebiliyor. Ama mavi ekran hatası alıyordum yine de. Atikmap.sys Video_Tdr_Failure diye aratabilirsin. Şu an çözümü maalesef yok diye biliyorum. Ama azalacaktır yeni sürücüler geldikçe. Yapılabilecek en iyi şey bilgisayara "ani" zorlamalardan kaçınmak olur. Örneğin bir sekmeyi kapatınca hemen alt-tab çekip discort bakıp geri sekme açarsan pc kilitlenir. Yoksa zorlandığından değil aniden yaptığın için. Watch Dogs 2'de normal yürürken aniden silahı sıkınca ani bir yük bindi. En azından benim incelemelerim böyle oldu.

Evet ama aşırı sık olmuyor. Birkaç kere oldu sanırım. Genelde sistem ilk açılınca ve ani hareketlerde kilitleniyor. Watch Dogs 2 oynarken hiç sıkıntı yok 75FPS mis gibi. Ama sağ Click'e basılı tutup pat diye aniden sıkmaya başlayınca ateş etme anında kalıyor ve oyunu kapatıyor. Eğer çok olmuyorsa kafaya takma ama sık oluyorsa başka sistem parçaların ile de sıkıntı olabilir. Örneğin ben 3600 ile 16 GB RAM kullanıyorum. Yani kartı fazla fazla besleyebiliyor. Ama mavi ekran hatası alıyordum yine de. Atikmap.sys VIDEO_TDR_FAILURE diye aratabilirsin. Şu an çözümü maalesef yok diye biliyorum. Ama azalacaktır yeni sürücüler geldikçe. Yapılabilecek en iyi şey bilgisayara "ani" zorlamalardan kaçınmak olur. Örneğin bir sekmeyi kapatınca hemen alt-Tab çekip Discord bakıp geri sekme açarsan PC kilitlenir. Yoksa zorlandığından değil aniden yaptığın için. Watch Dogs 2'de normal yürürken aniden silahı sıkınca ani bir yük bindi. En azından benim incelemelerim böyle oldu.

Dostum ben oyun oynuyorum bende su ana kadar çok şükür sıkıntı yaratmadı benim sorunum boştayken yapıyor. Ve illallah ettim artık herkes de var gibi bu sorun ve çözüm yok. Adam akıllı yazılımsal mı donanımsal mı o da belli değil.

Dostum ben oyun oynuyorum bende su ana kadar çok şükür sıkıntı yaratmadı benim sorunum boştayken yapıyor. Ve illallah ettim artık herkes de var gibi bu sorun ve çözüm yok. Adam akıllı yazılımsal mı donanımsal mı o da belli değil.
Donanımsal ama yazılımla çözülecek bir sorun AMD sürücü çıkarttıkça.

Hocam 20.9.2 çökme yaptığı için böyle bir arayışa girdim. Sanırım 20.4.2 döneceğim. Sorun yoksa siz devam edin de 20.4.2 hiç sorun çıkartmamıştı.
Kanka sorma ben 20.9.1 WQHL oldu diye indirim 1 gün boyunca fark etmedim kart kendini full %100 VRAM kullanmış. Ekran kartım TUF EVO 5600 XT düşün yani 6 gb vram var %100 kullanımda 1750 MHZ çalışıyor kart boşta 55 derece oluyordu şimdi boşta 35 derece DDU ile 20.4.2'ye döndüm her sorun çözüldü.

Kanka sorma ben 20.9.1 WQHL oldu diye indirim 1 gün boyunca fark etmedim kart kendini full %100 VRAM kullanmış. Ekran kartım TUF EVO 5600 XT düşün yani 6 gb vram var %100 kullanımda 1750 MHZ çalışıyor kart boşta 55 derece oluyordu şimdi boşta 35 derece DDU ile 20.4.2'ye döndüm her sorun çözüldü.

Dediğin. Ekran kartı kullanım yüzdesi mu?

Ben 20.4.2 kullanın derim. 2-3 FPS az alırsınız sorunsuz kullanırsınız. Az önce Watch Dogs 2'de WattMan hatası verip oyunu kapattı. Oyun save de almamış gitti operasyonlarım. (sürücü: 20.9.1 VRAM sorunundan dolayı dün geçtigim 20.9.2)

Geri
Yukarı