AMD 22.11.2 takılmalara ve donmalara neden oluyor

Formatı diski tamamen silerek mi atıyorsun yoksa yalnızca yeni işletim sistemi mi kuruyorsun. C: Diskine bir bak orada Windows.old diye bir klasör duruyor mu? Çünkü bir zararlı ya da üçüncü parti yazılım buna sebep olduysa disk silinmediği için yeni işletim sistemine sızabilir.

Hayır USB ile format atıyorum. Diğer USB belleğe chipset, ekran kartı, Ethernet, Realtek Audio sürücüleri ve diğer sürücüleri en güncel haliyle yüklüyorum. Bugüne kadar Windows old klasörü bende hiç oluşmadı. Çünkü büyük güncellemerde hep sıfırdan format atarım.

Hayır USB ile format atıyorum. Diğer USB belleğe chipset, ekran kartı, Ethernet, Realtek Audio sürücüleri ve diğer sürücüleri en güncel haliyle yüklüyorum.

Tamam USB ile atıyorsun da iki tane seçenek çıkıyor karşına, alttakini yapıyorsun değil mi?

Screenshot_6.jpg

Bu durumda neden sapıtıyor hiç bilmiyorum. Şunu da deneyebilirsin, Windows'u yükledin mi güzel bir hiç etkinleştirme, güncelleme bekle. Gir AMD'nin sitesine güncel bir sürücü indir kur, yeniden başlat. Sonrasında Windows'u etkinleştirip tüm güncellemeleri kökle bakalım yine sielcek mi.

Windows 11'i şu developer sürümünden beri, kartı da 1,5 senedir kullanıyorum 5-6 kere Windows silip kurmuşumdur bu şekilde hiç sorun yaşamadım. Windows yalnızca sistemde sürücü olmazsa kurmayı teklif ediyordu.

Bu durumda neden sapıtıyor hiç bilmiyorum. Şunu da deneyebilirsin, Windows'u yükledin mi güzel bir hiç etkinleştirme, güncelleme bekle. Gir AMD'nin sitesine güncel bir sürücü indir kur, yeniden başlat. Sonrasında Windows'u etkinleştirip tüm güncellemeleri kökle bakalım yine sielcek mi?

Windows 11'i şu developer sürümünden beri, kartı da 1,5 senedir kullanıyorum 5-6 kere Windows silip kurmuşumdur bu şekilde hiç sorun yaşamadım. Windows yalnızca sistemde sürücü olmazsa kurmayı teklif ediyordu.

Format atıyorum. İnternete bağlanmadan ekran kartı, chipset, Realtek sürücülerini ve diğer sürücüleri yüklüyorum. İnterneti bağlandıktan sonra hesabıma giriş yapıyorum. Windows Update ve sonra Microsoft mağazasındaki güncellemeyi yüklüyorum. AMD Radeon Software yazılımını sadece 22.5.1 sürümünde siliyor. Diğer sürücüde sorun olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı