AMD 3XX Satışta

Boş tartışmalar dönüyor. R9 380 GTX 960'ın rakibi olarak çıktı ve ondan çok daha iyi. GTX 960'la aynı fiyat bandında olursa daha çok satılır.

R9 390'ın fiyatı 1300-1400 TL arası olursa almayı düşünebilirim performans açısından 2-3 fps daha fazla veriyor GTX970'den vede 8 GB belleğe sahip ancak o 8 GB belleğin hakkını 4k ve 2k oyunlardada verebilirse alırım vede güç tüketim farkıda var amd inşallah iyileştirmeler yapmıştır o konuda.

Video incelenmesinde sistem boşta iken 85W civarında güç tüketiyor. Yük altında 280W civarında. Toplam sistem tüketim değerleri bunlar. 390 daha çok tüketebilir ancak çok aşırı olmayacaktır.

Bu ürünlerin performans olarak değil mimari olarak geliştirilen ürünler olduğunu farkındasınız değil mi? Yani önceki serideki eşdeğer kartlarla aralarında dağlar-denizler olmasını beklemeyin. Fiyat belli olmadan nasıl fiyat tartışmasına girdiniz o da muamma. Markaların Türkiye'ye özel kar marjı ya da talebi olamaz. Ürün yurt dışında zaten kar edilerek satılıyor, ülkemizde de. "Burası Türkiye" olayının devreye girdiği nokta vergi. Bunu herhangi bir bileşeni kargo ve vergiyle birlikte hesapladığınızda rahatlıkla görebilirsiniz. Yine fark oluyorsa o da Dolar kurunun ürüne yansıtılıp yansıtılmadığıyla ilişkilendirilebilir. Ülke sınırlarına girdikten sonra şirketin ürüne ekleyip çıkaracağı bir şey olamaz. NVidia için de böyle AMD için de.

Yavaş yavaş incelemeler çıkıyor.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

O sonuçlar 4K çözünürlük için. AMD 4K oyun oynatacak diyor ama pek öyle 4K oyun oynatacak gibi durmuyor, bazı oyunlarda grafik ayarlarını düşürmek şart. FullHD çözünürlük sonuçları da şöyle

MSI R9 390X Gaming 8 GB Review | techPowerUp

Eki Görüntüle 79200 Eki Görüntüle 79201 Eki Görüntüle 79202 Eki Görüntüle 79203Eki Görüntüle 79205
E3 2015'i izlediyseniz eğer bilmiyorum, AMD açıklamasını kendi yapıyor 4K ultra HD'ye çekiyoruz artık diyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı