AMD 3xx vs 980ti

Sizce 3xx mi daha başarılı olacak yoksa 980 ti mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    53
Yazın mobilyacıda çalıştığım zaman 3 adet doğrama aletimiz vardı ve 18 saat çalışıyorlardı. Ayda 1000-1200 tl arası fatura geliyordu. Bir bilgisayarın 500 tl faturaya yansıtması mümkün değil. 24 saat tam yük altında çalışsa bile pek ihtimal vermiyorum.

AMD nin hiçbir GPU'su Nvidia'yı geçemedi. İstediğin kadar örnekleyebilirsin. Yok yani ne işlemcide ne GPU da. Sadece GTX 960, 285'in biraz gerisinde o farkıda DX12 ve yazılımı ile kapatacaktır. Onun dışında gerek düşük enerji tüketimi gerekse yazılımı ile Nvidia her zaman bir tık önde. 3xx serisini göreceğiz. Bakalım fiyasko mu olucak yoksa Nvidiayı geçebilecek mi?

AMD nin hiçbir GPU'su Nvidia'yı geçemedi. İstediğin kadar örnekleyebilirsin. Yok yani ne işlemcide ne GPU da. Sadece GTX 960, 285'in biraz gerisinde o farkıda DX12 ve yazılımı ile kapatacaktır. Onun dışında gerek düşük enerji tüketimi gerekse yazılımı ile Nvidia her zaman bir tık önde. 3xx serisini göreceğiz. Bakalım fiyasko mu olucak yoksa Nvidiayı geçebilecek mi?
O yüzden R9 295X2 dünyanın en iyi kartı.

Evet yaklaşık 4500 TL lik fiyatı ile dünyanın en iyi kartı diyorsun. Eh be kardeş. o Fiyata GTX 980 SLİ yapılır ki GTX 980 SLİ, R9 295X2 ye oranla çok daha iyi performans vermekte. Ekran kartlarını karşılaştırırken parayı da hesaba katın. Ayrıyetten hem daha ucuza geliyor GTX 980 SLİ hem daha az güç tüketiyor. Yine olmadı kardeş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Benchmarklar öle diyor kardeş. Ben bilemeyeceğim artık. Ayrıyetten TitanX ile de karşılaştırmış.

Bana test atma kardeş ben güvenmiyorum testlere iyi sallamışlar bu arada SLI ve CrossFire teknolojisi tam performans vermediği halde böyle birde karşıdaki kart R9 295X2 aldığı değerlere bak tamamen yalan bir benchmark sonuçları.

Ben öyle okudum R9 390X eğer iyi olursa rekabet artıcak ve fiyatlar düşücektir ama ülkemizde tekelci firmalar olduğu için bu bize nasıl yansır bilemiyorum. Yabancılar rekabetin nimetlerinden yararlanıcak bizde izliyceğiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı