AMD 5600X için anakart önerisi

Yeni fark ettim attığınız sistemde m2 yok eğer sistemi sata SSDye kurmayı düşünüyorsanız öncelikle m2 ssd almanızı öneririm.

ROG B550ler bence oldukça başarılı ve tasarımları çok güzel attığınız sistem için B550-f WİFİ uygun olur.

Şahsi fikrimde, linç atmanıza gerek yok. Aorus Master modeli bence çok üst seviye olmayacaksa normal kullanıcı için gereksiz, bütçe var diye doldurmak zorunlu değil. B550-E alıp üzerine diğer parçalara ekleme yapabilirsiniz. ROG Strix’in B550 tarafında en üst seviyesi B550-E zaten. 😁

Bana sorarsanız, 3000 lira bütçenizin tamamını tek anakarta harcamayın. Onun yerine B550 Tomahawk alın, Yanına bir de Silverstone PF360 gibi 360MM radyatörlü bir sıvı soğutma alın. Cebinizde kalan 200₺'ye de oyun alın oynayın derim. :)

Evet Aorus Master, Strix B550-E Tomahawk'tan bir tık daha iyi ama aradaki 1500₺'ye değecek kadar iyi mi?

Buyrun anakart listesi:

Attığım listede B550 Tomahawk anakartla Ryzen 9 5900X ve 3900X işlemcilerinin sınırlarını görene kadar sıvı nitrojenle başarılı şekilde O.C yapmışlar. Sizin işlemciniz ile yapacağınız O.C bunların yanında çerez kalıyor.

"Tier S-: 250A current draw on little ambient airflow, maxed out 5900X and 3900X on liquid nitrogen (LN2) overclocking"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya göre F/P olarak en ideal B550 kartıymış. Bu videoya anakartı satın aldıktan sonra denk geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı