AMD 6000 serisi mi NVIDIA RTX 3000 serisi mi?

irfangunn

Femtopat
Daha fazla  
Soru aslında klasik ancak her iki firmanın da açıkladığı yeni kartlara bakılırsa bütçeniz de el veriyorsa örneğin RTX 3070, 3080 veya AMD Radeon 6800, 6800 XT arasından hangisini tercih ederdiniz?

B550/X570 anakart ve 5000 serisi işlemcim varsa Smart Access Memory avantajından faydalanmak için RX 6000 serisine yönelirdim. Yoksa Nvidia'ya RTX teknolojisinden dolayı öncelik verirdim.
Bahar ayında sistem toplamıştim amd 3600 işlemci 16gb ram geçici olarak da 5500 xt almıştım kartımı sattım. Çıkan yeni nesiller den 1 kart almak istiyorum butçem de var. Aslında msi rtx 3070 da karar kalmıştım ancak yine sorayım istedim..
AMD erkan akrtları gelsinde fiyatlaranı bakalımda sonra düşünürüz.
Ortalama eu fiyatlarının 800 euro civari olacağını düşünüyorum rx 6800 xt lerin
Bahar ayında sistem toplamıştim amd 3600 işlemci 16gb ram geçici olarak da 5500 xt almıştım kartımı sattım. Çıkan yeni nesiller den 1 kart almak istiyorum butçem de var. Aslında msi rtx 3070 da karar kalmıştım ancak yine sorayım istedim..

Ortalama eu fiyatlarının 800 euro civari olacağını düşünüyorum rx 6800 xt lerin
Türkiye fiyati ortalama 9 ila 10 k civari olacaktir

Bahar ayında sistem toplamıştım amd 3600 işlemci 16gb ram geçici olarak da 5500 xt almıştım kartımı sattım. Çıkan yeni nesiller den 1 kart almak istiyorum bütçem de var. Aslında msi rtx 3070 da karar kalmıştım ancak yine sorayım istedim..

Ben de 5500 XT sahibiyim, sürücülerle bu sıralar performansı ivmeleniyor. Güzel kart ama tabii seviyesi belli. Ryzen 3600 için RX 6800 (XT olmayan) da güzel bir alternatif gibi duruyor. Bir de uzaktan sesi gelen 3060 Ti var. Şahsen 3070 için acele etmezdim.

Yakın bir ikilemdeyim şu aralar. RX 6000 için incelemeleri ve gerçek testleri bekleyeceğim. RTX 3060 Ti için niyetim oldukça fazla ama AMD tarafında bu kart ile fiyat ve performans olarak yarışacak bir şey gelirse diye hızlı davranmıyorum. Size de benzer bir yaklaşımı öneririm.

Yakın bir ikilemdeyim şu aralar. RX 6000 için incelemeleri ve gerçek testleri bekleyeceğim. RTX 3060 Ti için niyetim oldukça fazla ama AMD tarafında bu kart ile fiyat ve performans olarak yarışacak bir şey gelirse diye hızlı davranmıyorum. Size de benzer bir yaklaşımı öneririm.

Sistemin oldukça güzel aslında. Bu jenerasyon anakart, işlemci ve ekran kartlarını pas geçebilirsin rahatlıkla.

Ben de 5500 XT sahibiyim, sürücülerle bu sıralar performansı ivmeleniyor. Güzel kart ama tabii seviyesi belli. Ryzen 3600 için RX 6800 (XT olmayan) da güzel bir alternatif gibi duruyor. Bir de uzaktan sesi gelen 3060 Ti var. Şahsen 3070 için acele etmezdim.
Sorun şu ki kartımı biraz erken sattım sanki 🙃🙃 çok acele etmeden ama en kısa zaman da da almalıyım
Amd ler 18 kasımda çıkacak en kötü bu ay sonuna kadar bekleyeceğim sanirim

Sistemin oldukça güzel aslında. Bu jenerasyon anakart, işlemci ve ekran kartlarını pas geçebilirsin rahatlıkla.
He @kino, yok yok. İşlemciyi Ryzen 5 3600 yaptım zaten. Anakart hususunda soru işaretlerim vardı ama AM5 gelene kadar değiştirmemeyi seçtim. RAM'leri yükselteceğim. Bir de yeni nesil bir ekran kartı alarak 2K'ya geçmek istiyorum. "Hangi kart alınır?" modundayım.

Geri
Yukarı