AMD 7870K Mini ITX bilgisayarda FIFA 17 Takılma

ultrasalgeria

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, geçen sene bu konuya benzer FIFA 16 konum vardı ancak onu verdiğniiz tavsiyelerle bir şekilde indirgeyip çok düşük FPS olsa da bir süre oynadım sonra tat almadığımı fark edince de sildim. Dün FİFA 17 Demo'sunu indirdim. Grafikler mükemmel olmuş, açtım maçı, maçın ilk 10-15 dakikasında(Fifa zamanıyla) gram kasma olmadı. Hatta kardeşime gösterdim adam inanamadı bu nasıl görüntü diye. Ama maçın 20-25. dakikasından sonra 2 saniyede bir sürekli olarak takılıyor oyun, bir yavaşlama geliyor. Her 2-3 saniyede bir olup düzeliyor. Ama bu şekilde de oynanmıyor yani :( Sorunum biraz garip olduğu için sizlere danışmak istedim bu sorunu daha önce yaşayan vardır belki.

Bu arada sistem özelliklerim:
  • AMD 7870K İşlemci
  • MSI A88XI AC v2 Anakart
  • 2 x 2400 MHz Kingston 4 GB HyperX RAM
  • 650W PSU
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • Thermaltake Core V1 Mini Kasa
  • Asus 23.6" 1 ms Full HD Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun açıkken CPU sıcaklıklarını gözlemleyin. En yüksek ve ortalama sıcaklığı yazın.
Kullanılabilecek programlar: AIDA64, Speedfan, MSI Afterburner vb.

Oyun açıkken CPU sıcaklıklarını gözlemleyin. En yüksek ve ortalama sıcaklığı yazın.
tam isabet müdür...
şayet durum anlatılan gibiyse 150 liraya kıy güzel bi tower heatsink al,
cihaz laptop ise diz üstü soğutucular var 60 liradan 600 liraya kadar onlardan keyfine geleni alsan işini görür... eğer laptop ise soğutucuyu aldığın bilgisayarcıda birde fanını temizlet... laptop 3 yıldan eski ise thermal padleri ve thermal macununu tazelet... kalitesiz macun yada pad kullanmış olabilirler

bilgisayarcın bilir ne yapacağını

tam isabet müdür...
şayet durum anlatılan gibiyse 150 liraya kıy güzel bi tower heatsink al,
cihaz laptop ise diz üstü soğutucular var 60 liradan 600 liraya kadar onlardan keyfine geleni alsan işini görür... eğer laptop ise soğutucuyu aldığın bilgisayarcıda birde fanını temizlet... laptop 3 yıldan eski ise thermal padleri ve thermal macununu tazelet... kalitesiz macun yada pad kullanmış olabilirler

bilgisayarcın bilir ne yapacağını
Hocam laptop değil ama Mini ITX kasa. Yani Tower Heatsink dediğiniz ürünlere biraz göz attım da sanki normal boyutlu kasalar için yapmışlar gibi :/ Şubat'ta topladım bilgisayarı bu arada.

Merhaba,

Bu soruna bir çözüm bulabildiniz mi?
Bende de aynı apu var, fps yuksek olmasina ragmen oyun belirttiginiz gibi slow motion olup arada, sonra normale donuyor ve bu durum surekli tekrarliyor.

Slow motion esnasinda degerlere bakinca, gpu temp degeri dustugunu gozlemliyorum. Temp degeri yukselince tekrar akici hale geliyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı