Çözüldü AMD 7890K Ekran Gelmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur Ulucan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • AMD A10 7890K işlemci
  • ASUS A88XM-A anakart
  • 8x2 Kingston HyperX 16 GB 2400 MHz RAM
  • Everest EPS-6600 650W psu

Onboard olarak HDMI TV'de, VGA olarak da normal PC monitörde denedim. Tek slot RAM olarak denedim hiçbir şekilde ekran gelmiyor (işlemci kablosu falan her şey sorunsuz takılı).

Çözüm
Öncelikle Everest PSU almakla hata etmişsiniz. Everest tavsiye etmiyoruz.

İkincisi, anakartınız 7890K desteğini 2301 BIOS ile sunuyor. Kartın fabrika çıkışlı BIOS'u üstündeki etiketlerde yazar. Bunu kontrol edin.

Ayrıca kasa içinden bir foto koyarsanız yanlış veya eksik kablo bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebiliriz.
Öncelikle Everest PSU almakla hata etmişsiniz. Everest tavsiye etmiyoruz.

İkincisi, anakartınız 7890K desteğini 2301 BIOS ile sunuyor. Kartın fabrika çıkışlı BIOS'u üstündeki etiketlerde yazar. Bunu kontrol edin.

Ayrıca kasa içinden bir foto koyarsanız yanlış veya eksik kablo bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebiliriz.

Çözüm
Teşekkür ederim, sorun çözüldü. Anakart arızasıymış. Anakartı değiştirdiler, BIOS güncellemesi yaptılar ve bellek frekansı 2400 oldu.

Everest PSU hakkında neden tavsiye etmediğinizi öğrenebilir miyim? Kasa içi olarak 600W yazıyordu fakat ben doğru mu diye baktım, 650W yazıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı