Amd A serisi mi? Amd FX serisi mi?

Çok oyun delisi değilsen, açsın yeterlidir dersen 6800K yeterli olur ama tüm oyunları yüksek ayarlarda açsın diyorsan FX 8 serisi işlemci al. Oyunlarda genelde işlemcinin bir önemi yoktur ama Crysis3 gibi ağır oyunlarda bu fark ortaya çıkıyor.

Çok oyun delisi değilsen, açsın yeterlidir dersen 6800K yeterli olur ama tüm oyunları yüksek ayarlarda açsın diyorsan FX 8 serisi işlemci al. Oyunlarda genelde işlemcinin bir önemi yoktur ama Crysis3 gibi ağır oyunlarda bu fark ortaya çıkıyor.
Çok fazla oyun oynamıyorum aslında o yüzden A serisi düşünüyorum. Zaten zamanla sisteme ekran kartı ekleyeceğim. Oyunlarda işlemcinin bir önemi yoksa ekran kartını aldığım zaman daha rahat oynayabilir miyim?

Sisteme monitör dahil mi ?
Hayır sadece kasanın içinde ki malzemeler kasa var elimde. 1400 son sınır 1200-1300 arasında olursa benim için daha ideal olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Crossfire olabilmesi için belli ekran kartları var sadece. Her kart olmaz. Koysan çalıştırmaz mı ? Çalıştırır. Ama crossfire olmayacapından dolayı performans anlamında bir şey kazandırmaz. Örneğin, 7850 k ya gtx770 takmak.

Güç kaynağı eklemedim 500-600w yeterli olur fazlasıyla ileride ekran kartı alırım diyorsanız 600w olması daha iyi olur. Bütçeyi fazla aşılmasın diye anakartı biraz ucuz olanını koydum istediğiniz varsa koyabilirsiniz.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı