AMD A Serisi mi, FX Serisi mi?

mustafaguney

Kilopat
Daha fazla  
AMD işlemcilerde A serisi işlemciler mi daha iyi yoksa FX serisi işlemciler mi ? Farkları neler hangisi alınmalı ? AMD F/P sistem için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenize bağlı. 1500 TL gibi sistemlerde AMD A serisi işlemciler tercih edilir. Bunun sebebi, A serisi işlemciler APU işlemcilerdir. CPU+GPU yani.
FX serisi işlemciler ise saf işlemcilerdir. F/P olarak FX serisinin FX 6300 işlemcisi popülerdir.

Fx 8320 daha iyi ama sakın ola Fx 6300'den yukarısını almayın. Fx 8150 kullanan birisi olarak söylüyorum. Kesinlikle Fx 8xxx tavsiye etmem.

Hangisi daha iyi diye bir kıyaslama yapılamaz. Çünkü A10 7850K APU, FX X8 8320 saf işlemcidir. Eğer ekran kartı alacak bütçeniz yoksa A10 7850K APU tercih edebilirsiniz. Bütçenizi belirtirseniz kesin bir şey söyleyebilirim.

genel olarak intele sıcak bakıyorum sadece A serisinin fx ile olan farkını merak ettim sanırım a serisinin fiyatı amd olarak düşük güç tüketiminden dolayı pahalı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı