AMD A Serisi İşlemci mi alayım yoksa AMD FX Serisi mi ?

Rulbul

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir işlemci almayı düşünüyorum, intel almayı düşünmüyorum çünkü fiyat açısından tasarruf etmeye çalışıcam. Bilindiği gibi AMD'nin yeni işlemcileri A serisi işlemcilerinde R7 ekran kartı özelliğine sahip Graphics Core Next özelliği var bu özellikle piyasada son çıkan oyunları orta ayarlarda rahatça oynatabilecek bir işlemci serisi. Fiyat açısından her zamanki gibi F/P ürünü, hem ucuz hem performanslı, bu yüzden AMD işlemci almaya karar verdim ama hangisini alsam karar veremedim. Ekran kartım HD 7870XT, A serisinden alırsam A8 5600K' yı almayı düşünüyorum o olmazsa FX 6300. Fiyat olarak da en fazla 300 TL ayırabilirim, bu fiyat sınırında başka işlemci de önerebilirsiniz. İşlemcinin yanında önericeğiniz işlemciyle uyumlu anakart da önerirseniz sevinirim.

A8 5600K :A8 5600K Soket FM2 3.6GHz 4MB Cache 32nm İşlemci + HD7560D GPU - Vatan Bilgisayar

FX X6 6300:FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

HD7870XT ekran kartın varsa APU almana hiç gerek yok. Zaten alsan içindeki GPU'yu kullanamayacaksın. Hem içindeki işlemci gücü FX6300'den düşük. Direkt Fx6300 alabilirsin.

Tamamdır, çok sağolun :). Anakart olarak da ''Xayal'' in önerdiği M5A97' yi mi alayım yoksa daha ucuza uygun olanı var mıdır ?

Bir şey daha soracağım, şu anki işlemcim İ3 2100 CPU. FX 6300, İ3' den daha iyi değil mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişisel görüşüm şu anki işlemci ile 1 yıl daha devam et. Ekran kartın da gayet iyi, 7870xt. Dolar kuru düşerse o zaman değiştirmeyi düşünürsün.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı