AMD A10 7850K Sistem

Jok

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben aşşağı da bulunan sistemi almayı düşünüyorum. Öncelikle bu sistem 2000 TL'lik bir sistem ve işlemciden kısıp Ekran kartı alabilirdim ama almadım çünkü hem Ekran Kartlarınının ucuzlamasını bekleyeceğim hemde CPU da R7 GPU'su olduğu için beni Ekran kartı alana kadar idare edeceğini düşünüyorum. Zaten bu işlemci gayet güçlü bir işlemci, performansı tek başına bile üstün bir işlemci yapılan incelemeler de BF4'ü orta ayarlarda ekran kartı olmaksızın gayet akıcı oynattığını düşünürsek bence güzel bir seçim yaptım. Sizin değerli düşüncelerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.

xBb02D.jpg

Öncelikle anakartınız ve işlemciniz uyumlu değil. Kaveri APU'ları yalnızca FM2+ soketine sahip A88X, A78 ve A55 çipsetli anakartlarda kullanabilirsiniz. Kasa bu sistem için aşırı güçlü. FX6300 ve Thermaltake V3 600W kasanın yanına orta seviye bir ekran kartı alınabilir.

Gözümden kaçmış galiba FM2 olduğuna kandım + işaretine dikkat etmedim. Kasayı çok sevdiğim için seçtim uzun vade için seçmiştim ama haklısın kasayı biraz kısıp bütçemi rahatlatabilirim. Evet dediğiniz gibi işlemciden ve kasadan kıstığım zaman ekran kartı alabilirim ama ben A10 7850K işlemciyle ileride alacağım bir ekran kartıyla daha çok veya daha iyi performans alacağımı düşünüyorum eğer yanılıyorsam veya yanlış bir düşünce içindeysem düzeltiniz.[h=3][/h]

%30 indirim ile 1820 TL tutuyor .
Toplam (KDV Dahil):​
2.826,78 TL
*2.600,64 TL

%30 indirim ile 1820 TL tutuyor .
Toplam (KDV Dahil):​
2.826,78 TL
*2.600,64 TL
O kasaya T4 bile zor sığıyor. Sizin önerdiğiniz soğutucu hayatta sığmaz.

Demin yaptığım araştırmaya göre A10 7850 işlemci yalnızca R7 240 ve R7 250 ekran kartları ile CF yapılabiliyor. Daha üst alacağınız bir ekran kartında APU'nun dahili grafiğinden yararlanamayacaksınız. Ekran kartı almayı düşünmeseydiniz önerirdim fakat batsettiğim sistemle daha çok performans alınabilir. APU'lar düşük güç tüketimi ile de bilinir. Yanına CF yapmak için koyabileceğiniz ekran kartının en fazla R7 250 olduğunu düşünürsek bu kasanın içindeki güç kaynağı bütçenize gereksiz yere zarar verir. Eğer ileride orta-yüksek arası bir ekran kartı almayı planlıyorsanız APU'ya gereksiz yere para vermiş olursunuz. Almayı planladığınız ekran kartı bahsettiğim seviyede ise FX6300 ile daha uygun fiyata daha iyi performans alabilirsiniz.

[UPDATE] AMD Kaveri Dual Graphics Only Works With Radeon R7 250 and Radeon R7 240 GPUs

Kaveri almak için kararlıysanız şu an Türkiye'de satılan en donanımlı anakart olarak bunu buldum.

Gigabyte G1.Sniper DDR3 2133MHz S+V+GL+16X FM2+ | Anakartlar | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Hatta i3 ile H81 anakartı daha uygun fiyata birleştirebiliriz. FX sistemden daha düşük bir performans almazsınız. Ekran kartı için bütçe biriktirene kadar i3 işlemcinin dahili grafik işlemcisi sizi idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı