Knight Davion

Kilopat
İyi günler. ''1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi'' adlı konudaki bilgisayarın tüm parçalarının aynı olduğu bir kasayı ''teknobiyotik.com'' adlı bir internet mağazasından satın aldım. İçine 64 Bit Windows 10 ve tüm driverlarını(ekran kartı, anakart vs.) kurdum. Tüm Windows 10 güncelleştirmelerini yaptım. Yine o konudaki gibi RAM hızını BIOS'tan 2400 MHz'e çıkardım. Ekran kartına ayrılan bellek miktarını 1 GB'dan 2 GB'a çıkardım. Bilgisayarı FPS açısından GTA 5 ile denedim sorun yok. Buraya kadar her şey güzel fakat özellikle tarayıcıları açtığımda ekranda bir titreme mevcut. Farklı tarayıcıları(Chrome, Mozilla, Explorer) ve farklı monitörleri(Phillips 19'' - Casper 17') denedim. Fakat soruna bir çözüm bulamadım. Özellikle gri renklerde çok yoğun ve rahat olarak titreme belli oluyor. Normalde 5 saatte yorulabilecek bir gözü bu şekilde 2 saatte yorulabileceğini düşünüyorum. Alttaki ekran görüntüsünde olduğu gibi griye yakın tonlarda ''titreme'' bariz belli oluyor. Sorun sanırım APU'dan kaynaklı. Fakat sizin görüşlerinizi de almak istiyorum. Lütfen konuyu okuyan herkesin aklına bir fikir gelirse yazmasını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

İlgili linkler : 1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

AMD A10-7870K, 8GB DDR3 Ram, 1TB HDD + 120GB SSD, 500W Oyuncu Bilgisayarı
wadawdawdawd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA çıkışını mı kullanıyorsunuz ? A8 6600K kullanmıştım bir dönem. Aynı titreme sorunu bende de olmuştu.

*Bilgisayarı manyetik alan ve elektronik cihaz olmayan güvenli bir odaya taşı.
*Hoparlör kullanıyorsan monitörün yanındaysa, ekranda titreme yapabilir.
*Ekran kartı sürücüleri yüklü mü belkide sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.
*Güç kaynağıyla alakalı sorundan kaynaklıdır.
*Monitörde sorun olabilir. Monitörün hertzi değiştir
*Elektriğin dengesizliğinden kaynaklıdır, topraklama yapman lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı