AMD A10-7870K Vs AMD FX X8350

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Yeni bir bilgisayar topluyorum. Canlı yayınlar için ve oyun videosu için. İki işlemci arasında kaldım. AMD A-10 7870K Ve Fx 8350 Ram 8gb 1866MHZ olacak SSD falan. Sıvı soğutma olacak. intel önerisi yapmayın. Ekran Kartı Olarak GTX 960 ileride sli olucak.
Önerilerinizi bekliyorum.

AMD A10 7870K APU işlemcinin içinde R7 240 ayarında GPU var. Apu işlemciye ekran kartı takılmak için alınmaz ekran kartı alınmayacak ise APU işlemci alınır. Benim önerim 1600 MHz ram almanız ve İ5 4460 işlemci almanızı öneririm. Çünkü Fx serisi fazla önerilmeyen bir seri. AM3+ anakart fiyatları intele göre pahalı. AMD işlemci alınca ek bir soğutucu almanız gerekecek. Soğutucu almayarak ve anakarttan kısarak İ5 4690 almanızı öneririm daha yüksek performans elde edersiniz.

AMD A10 7870K APU işlemcinin içinde R7 240 ayarında GPU var. Apu işlemciye ekran kartı takılmak için alınmaz ekran kartı alınmayacak ise APU işlemci alınır. Benim önerim 1600 MHz ram almanız ve İ5 4460 işlemci almanızı öneririm. Çünkü Fx serisi fazla önerilmeyen bir seri. AM3+ anakart fiyatları intele göre pahalı. AMD işlemci alınca ek bir soğutucu almanız gerekecek. Soğutucu almayarak ve anakarttan kısarak İ5 4690 almanızı öneririm daha yüksek performans elde edersiniz.
Arkadaşın söylediklerine katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı