AMD A8 5600K vs AMD FX 6300

Sadece oyun dersen Pentium iyi, ama FX 6300 sana aynı anda başka işler yapma imkanı sunar fazladan 4 çekirdeği ile. Artık oyunlar 2 üstü çekirdek kullanıyorlar, bunu da hesaba katmak gerek. İntel az çekirdek sunması ile geride kalıyor, çekirdekleri güçlü olsa da.

Sadece oyun dersen Pentium iyi, ama FX 6300 sana aynı anda başka işler yapma imkanı sunar fazladan 4 çekirdeği ile. Artık oyunlar 2 üstü çekirdek kullanıyorlar, bunu da hesaba katmak gerek. İntel az çekirdek sunması ile geride kalıyor, çekirdekleri güçlü olsa da.
Katılıyorum ne kadar güçlü olsada çekirdekleri ona bakmıyo bazıları .

Bu arada kasa almayacağım sadece güç kaynağı alacağım.

FX 6300 95 watt, Diğer bileşenler 100 olsa toplamda 200 watt eder en fazla.
Kaliteli bir 500 watt işini görür ama 600 watt almak ileriye dönük olabilir. Ben olsam R9 280 gibi bir kart alıyor olsaydım 500 yerine 600 watt civarı bakardım.
Verimlilikten önce 12v kanalından kaç watt verdiğine bakmalısın. Yeşil dünya güzel, ama önce bilgisayar güvenliği.
Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Bende R9 270x almayı düşünüyorum. Aklımda da Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 185 tl bunu almayı düşünüyorum.

Aynen katılıyorum. Fx 6300 4.5 ghz'i çok rahat geçebilir bence.

Xigmatek'in sarı rengi kaliteli bir görüntü veriyor olabilir ama gerçek hiçte öyle değil.
Xigmatek 12v kanalından 450 watt veremezken Cooler Master 600B 564 watt veriyor.
Xigmatek'in adı var ama kendisi yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xigmatek'in sarı rengi kaliteli bir görüntü veriyor olabilir ama gerçek hiçte öyle değil.
Xigmatek 12v kanalından 450 watt veremezken Cooler Master 600B 564 watt veriyor.
Xigmatek'in adı var ama kendisi yok maalesef.
Corsair vs650 12v kanalından 600 veriyor. Fiyat olarak denk sayılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı