AMD A8 7650K OC + GeForce GTX 750Ti OC İncelemesi

Başlıkta belirttiğim gibi imzamdaki sisteme OC yaptım ve oyun testlerim de tamam. Belirtmek istediğim parçalar:
  • AMD A8 7650K 4.0GHz
  • ASUS STRIX GTX750Ti OC versiyonu 1322MHz çekirdek-ki kendisi GPU Boost 2.0 teknolojisi ile 1387 oluyor- 5940MHz bellek saat hızı. Voltaj artırma kapalı temel voltajda çalışıyor ve stabil.
Şimdi oyun testlerine geçelim. Video veremeyeceğim çünkü internet hızım vasat haliyle sonuçları yazacağım. Ayarları ise detayıyla veremesem de kafanızda bir şeyler şekillenir. Not: Bütün bu testler sırasında CPU sıcaklığı 55 dereceyi geçmedi, GPU sıcaklığı ise 60 dereceyi geçmedi.
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege 1080p: 55-75FPS arası
    Ekran Görüntüsü (2).png
Resim1(Rainbow Six Siege)
  • GTA V doku kalitesi yüksek, kalan her şey (MSAA hariç) en yüksekteyken 1080p :45-75 FPS arası.
  • CS:GO : Her şey en yüksekte 120-140 FPS
  • Watch Dogs 1 :En yüksekte (doku kalitesi yüksek, kalanı en yüksek MSAA hariç) 45-55FPS arası 1080p
  • Battlefield 4 : Yüksek ayarlarda V-Sync açıkken 60FPS ama kapatmadım hiç :(
  • World of Warships En Yüksek ayarlarda (MSAA hatırlamıyorum) 70-80FPS arası.
Eklememi istediğiniz bir oyun varsa söyleyin, bir bakayım. Bu aralar bazı sıkıntılar yaşıyorum. MSI Afterburner programında "POWER" yazınca (OSD ekranında) sistem kasıyor ve sonra mavi ekran hataları alıyorum. Ancak eski haline dönmek de istemiyorum. Dolayısıyla kanımca bu sorun PSU'dan ileri geliyor. Yeni PSU alma durumum her ne kadar olmasa da alırsam diye bir anket de koydum. 80+ sertifikasına verecek param yok. Şu anki PSU FRISBY FOEM 400W ve OC yapılmamış haliyle bir sorun çıkarmıyor.
Ben hem bir OC tutkunuyum hem de gözlerim çok hassas. Hatta her oyunu V-Sync açık oynarım. Yardımcı olursanız da sevinirim. (Bu sorunu yalnızca uzun süreli kullanımda yaşıyorum yaklaşık 4 saat sonra)
IMG_20170726_191302.jpg

Resim2(Güç Kaynağım)
IMG_20170726_192541.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı