AMD Adrenalin 2020 güncellemesi sonrası düşük FPS sorunu

tetraites04

Hectopat
Laptop almıştım 5 bin TL'ye her şey mükemmel gidiyordu ama bu güncellemeyi yaptıktan sonra LoL'de bile FPS değerlerim 25-35 arasına geçti. Orta ayarlarda olmasına rağmen. Üstelik grafiklerin en düşükte olması bile yükseltmiyor bu durumu. Gerçekten Ultra ayarda Forza Horizon 4 oynarken Low ayarda bile LoL oynayamamak beni çıldırtmak üzere. Sürücüye geri dön seçeneği ise çalışmıyor, tıklanmıyor. Sanırım eski sürümler silinmiş bilgisayarımdan. Bu performans düşününü kaldırmak için AMD Driver'larından hangisine geçmem gerekli bilen var mı? Veya ne yapmam gerekli. Cidden oyun oynamaktan ve AMD ekran kartlarından soğudum.

Sakin ve çözüm odaklı olmak gerekli. AMD ekran kartları mükemmel demiyorum ancak sorunsuzca kullanılabiliyor bunun da altını çizerek belirtmek isterim. Kartlara kötü kötü deyip almak da enteresan gelmeye başladı bana.

1. önerim Radeon Ayarları'ndan sıfırlama gerçekleştirmeniz. Sorununuz muhtemelen çözülecektir ancak çözülmez ise; sürücüyü kaldırıp tekrar mevcut en güncel sürümü kurmanızı öneririm.

NOT: 20.5.1 sürümü ile RX570'i sorunsuz kullanmaktayım. Sorununuzun çözümü için kalan bileşenlerin de ne olduğunu bilmemiz son derece önemli.

Sanırsam çıkarılan yeni Driver'lar bazı ekran kartlarında test edilmiyor nasıl bir etki veriyor bu kartlara diye. Eski kartları unutuyorlar sanki. Şimdi bu yazını okudum @actanonverba 4.2'de sıkıntı veriyordu 5.1 kuracağım bakalım kart kafayı yiyecek mi? :) Kart RX480 STRIX güya 3 fanı var derece 80'den aşağıya inmiyor :D 78-79-80 bandında fanlar gürültülü %80 90'larda hızı.

Acer Nitro 5 AN515-42 Model laptop.

ÇÖZDÜM ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM;

Sağ alttaki pile sağ tıklayıp güç seçeneklerine basıyoruz.

daha sonra çıkan pencerede yüksek performansı seçip onun üstündeki Plan ayarlarını değiştire basıyoruz.

daha sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştire basıyoruz.

Değiştirilebilir dinamik grafikler sekmesine gelip ''Performansı en üst düzeye getir'' seçeneğini seçiyoruz.

Bu kadar. Ayrıca Nitro sense uygulamasına prize takılıyken yüksek performansı seçip, grafik ayarlarında da oyunu yüksek performansa almayı unutmayın.

Bunca insanın kanser olmasındaki yegane sebep tabiki Microsoft'un dandik Windows güncellemesinden biri. Kafasına göre güç planlamasını değiştirmiş.

Daha önce bir ayar yaptınız mı? "undervolt, freesync, fan hızı sıcaklığa göre" bir çok şey değişti çünkü. Artık çok mükemmel bir ekran kartı çıkartabiliyorsunuz ortaya bu ayarları yaparak. Herşeyine kadar var ve aşırı derecede detaylı videoları var, çünkü bir "driver" güncellendikten sonra asla böyle sorunların çıkmaması gerekir, aksine ekran kartından dahada iyileşmiş ve iyi olan bir performans beklenir. Ben ekran kartımın sıcaklığını çok aşağıya indirdim böylece, driver da ki bu ayarlar çok önemli bundan dolayı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

^^ Yukarıdaki video, full performans arttırma açısından Adrenalin Driver ayarları, bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı