AMD Adrenalin 23.7.1 WHQL Sürücüsü Yayınlandı

23.4.2 sürümünü kullanıyorum ben hala. Şu anlık bir sorunum yok da 23.7.1 sürümüne yükseltiyim mi sizce?

Yukseltmeni oneririm daha guzel olmus arayuz ve hizlanmis. Ben sorun goremedim kendim guncelledim, umarim sorun yasamazsiniz. Bence DDU ile guvenli mod girip surucuyu silin, temiz bir sekilde kurun.

Yukseltmeni oneririm daha guzel olmus arayuz ve hizlanmis. Ben sorun goremedim kendim guncelledim, umarim sorun yasamazsiniz. Bence DDU ile guvenli mod girip surucuyu silin, temiz bir sekilde kurun.

23.4.2 sürümünü de WHQL olarak indirip kurmuştum, DDU ile kaldırmadım. Sorunsuz çalışıyor. Şimdi sıkıntı yaşamak istemiyorum :D

23.4.2 sürümünü de WHQL olarak indirip kurmuştum, DDU ile kaldırmadım. Sorunsuz çalışıyor. Şimdi sıkıntı yaşamak istemiyorum :D

DDU ya da AMD cleanup ile silip kurmak daha kararli, sifirdan oluyor.

Sürücüyü yeni kurduysanız oyunlarda FPS düşmeleri, donma takılma olması normal bir süre. Gölgelendirici önbellekleri temizlendiği için oyunlar tekrardan önbellekleme yapana kadar bir süre performans düşebilir. Birkaç gün gözlemleseydiniz.

Hocam gözlemledim de nafile dalgalanma olsa bir anlık FPS düşüşleri olsa neyse. Overwatch 2, Valorant, Fortnite gibi oyunlarda test ettim. (aynı GPU'da ve sistemde önceki kullandığım sürüm olan "23.4.1" sürümü ile "23.7.1" sürümü arasında karşılaştırdım. -iki sürücüde DDU ile silinip temiz kurulum yapıldı.-) arada minimum 70 maksimum 100FPS'lik bir düşüş var anlık da değil. Örneğin Overwatch 2 oyununda "23.4.1" sürümünde aldığım FPS en fazla 170 (yüksek ayarlar) ortalama ise 130-140 civarı fakat "23.7.1" sürümünde en fazla 80 ortalama ise 40 civarı FPS alıyorum. Aynı zamanda cift monitör kullanan birisiyim bu sebepten dolayı sıkıntılı driverlerde çoğunlukla anlam veremediğim bir sebepten çöküyor "23.4.1" sürümünde neredeyse hiç çökme yaşamadım fakat "23.7.1" sürümünde 30dk oyun oynayınca hemen bilgisayar kendine reset atıyor. Bence 5600XT kullanıcıları için pek başarılı bir güncelleme olmamış. Bunları kuracak arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum yanlış anlaşılmasın 😄.Technopat'a pek girmiyorum ondan mesajınıza hızlı cevap veremedim iyi Sosyaller dilerim.

Ben bu sürümü kurunca Metro Exodus'te mavi ekran yedim. İşin tuhaf yanı bir önceki sürümü kurunca da yedim. Neyden kaynaklı bilmiyorum. Ayrıca yüzey biçim optimizasyonunu kapatıp ve mozaik döşeme modunu uygulama ayarlarını kullan olarak ayarlayınca da League of Legends oynarken ekranda kırpma sorunu oldu ve görüntü gidip geliyordu anlık. Ara sıra da karıncalanma gibi bir şey oluyordu. Ayarları varsayılana çektiğimde bu sorun düzeldi. Kısacası berbat bir sürüm olmuş. Test edilen cihaz RX 570 4GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı