AMD Adrenalin 23.4.2 WHQL Sürücüsü Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD Radeon 21.11.3

AMD, Adrenalin sürücüleri için yeni bir WHQL imzalı sürüm kullanıma sunuyor. 23.4.2 numaralı Radeon sürücüleriyle birlikte yeni oyunlardan “Dead Island 2” ve “Boundary” için optimizasyon sağlanmış. Yapılan optimizasyonlarla birlikte 4K çözünürlükte %15’e varan performans artışları yapıldı. Yeni sürümle birlikte birkaç hata çözüme kavuşuyor. Vulkan ile Red Dead Redemption 2 oynarken bloklu su bozulmalarına neden olan […]

Devamı: AMD Adrenalin 23.4.2 WHQL Sürücüsü Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

En son güncellemem de bilgisayarım çoğu oyunda siyah ekran almıştı neyse ki güncellemeleri çok sonra yapıyorum da bir sonra ki sürüme hızlıca geçebildim bu sürümede güncellemeden önce aynı şeyi uygulayacağım.

NVIDIA kullanıcısı olsam da AMD'nin yeri bende ayrıdır. Zaman ilerledikçe daha iyi işler başaracaklarını düşünüyorum.
Kardeşim ben 5 yıldır AMD kartı alıp alıp satıyorum Nvidia alıyorum. Hiçbir düzelme yok emin olabilirsin bundan. Yazılım ekibine 144 Hz üstü monitörlerde bellek frekansı takılması var şunu düzeltin Nvidia'da bu sorun yok diyorum dedikleri cevap yüksek yenileme oranında frekans daha yüksekte çalışır takılırmış öyle diyorlar. Donanımı bu kadar iyi olup yazılımla heder olan böyle bir şey işte AMD. Allah'tan işlemcilerde sıkıntı yok. İşlemciler de yazılıma dayalı olsaydı düşünemiyorum bile. Gerçi chipset sürücüsünü sürekli güncelliyorlar AMD tarafında bu da farklı bir olay. Intel'de bu durum yok. Bir kere yüklüyorsun bir daha ne zaman yüklediğini hatırlamıyorsun. Çok kritik durumlarda güncelleme alıyor. Ekran kartı sürücüsü tarafında epey bir yol ilerlemesi lazım. Şimdi Allah var Nvidia taaa Voodoo zamanındaki mühendisler çalışıyordur ekibinde yani baya tecrübeli bir ekibi var. Ama bu da bir bahane değil çünkü benim anlamadığım kısım ATI zamanındaki çalışanlarını kovdu mu bu AMD? ATI'nın stabilitesini tutturamıyorlar.

NVIDIA kullanıcısı olsam da AMD'nin yeri bende ayrıdır. Zaman ilerledikçe daha iyi işler başaracaklarını düşünüyorum.
Daha ne kadar beklemeleri lazım kullanıcıların senelerdir bu işin içindeler hala bir takım sorunları çözemediler özellikle yazılım konusunda asla NVIDIA seviyesine geleceklerini sanmıyorum.

Geri
Yukarı