AMD Adrenalin Edition Güncelleme geldikten sonra bozuldu

• Konuyu başlatan Naom
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 2B
AMD yeni sürücü güncellemesi yayınladığında ilk işim Reddit'teki yorumları okumak olurdu. Ona göre güncelleyip güncellemeyeceğime karar verirdim. Sizin sorununuz muhtemelen bir sonraki güncellemede belki düzeltilecektir. Şimdilik en iyisi bir önceki sürücüye dönmeniz.

Yeni bir sürüm çıktığında hemen indirme. Test edilsin, hataları bulunsun ondan sonra indirirsin. Eski sürüm kullanmakta bir sakınca yok.

En iyi çözüm yolu ya AMD cleanup ya da DDU ile sürücüleri kaldırmak ve son sürümü manuel olarak kurmaktır. Bu tarz sorunları bir daha yaşamamak için sürücüleri internetten manuel indirin ve güncelleme geldiğinde AMD cleanup daha hızlı olduğundan onunla sürücüyü kaldırıp tekrar kurarsın. Ayarlarım kayboluyor falan diyorsanda ayarlarını kaydetme seçeneği var. Yeni sürücüyü kurduğunda da ayarlarını geri yükler 1 2 ay daha kullanmaya devam edersin sıkıntısız bir şekilde.

Açık konuşmak gerekirse bana göre bu driver sıkıntıları AMD tarafından değil kullanıcı tarafından da kaynaklı biraz. Ben geçen arkadaşımın evine gitmiştim format atmak için. Arkadaşım uzun bir süre bilgisayarını Windows'u MBR formatında kullanmış hatta format attım diyip ayarlardan sıfırlamış, 4 sene boyunca hiç BIOS güncellemesi yapmamış ve kurduğu ekran kartı sürücüsüde Windows'un otomatik olarak kurduğu sürücülerden birisi. Kartı RX 6600 XT ve bana formattan önce demişti ki ben Elden Ring oynarken bazı sahneler feci halde takılıyor oynayamıyorum demişti. Bu tüm işlemleri teker teker ben düzeltince hiçbir sıkıntısı kalmamıştı ve hatta bana göstermeye çalıştı o sıkıntıyı ama öyle bir sorun ortadan kalkınca kendisi de şaşırdı :D.

Yani uzun lafın kısası AMD kullanıcaksan bilgisayarı düzgün kullanmayı bilmelisin. Ben de RTX 2060 kullandım sonra RX 5700 XT'ye geçtim çünkü kartım yükte alev oluyordu. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum AMD'yi ikinci el almıştım bende. PSU ve işlemci yetmediği halde herhangi bir WattMan veya benzeri hata yemedim. Hatta birkaç gün önce işlemcimi de yükseltince warzone gibi bir oyunda gözle görülür bir artış yaşadım. Umarım mevzuyu anlatabilmişimdir.

Yazılım üzerinden direkt yükseltme veya fabrika ayarlarına sıfırlama ile birlikte geçtiyseniz sıkıntılar olabiliyor, bende de Radeon Software hiç açılmamıştı. DDU kullanın bu tip durumların yaşanmaması için.

Hocam DDU ile kaldırıp yeniden başlatınca no signal veriyor.
Kasayı televizyona bağlamak zorunda kalıyorum yeni driverı kurarken.

Hocam DDU ile kaldırıp yeniden başlatınca no signal veriyor.
Kasayı televizyona bağlamak zorunda kalıyorum yeni driverı kurarken.
Onboard varsa onboard bağlayıp sürücüyü kur. Yoksa bilgisayarını aç kapa yap başta görüntü veremeyebilir.

Onboard varsa onboard bağlayıp sürücüyü kur. Yoksa bilgisayarını aç kapa yap başta görüntü veremeyebilir.

İşlemci i5 3570 üzerinde sanırım HD Graphics var. Harici olarak da RX 580 var.
Hocam neden bilmiyorum lakin BIOS girmeye çalışınca da no signal uyarısı yiyorum.
Geçen gün sırf monitör gene no signal yazacak diye DDU ile kaldırmayıp direkt üzerine kurdum driverı.

İşlemci i5 3570 üzerinde sanırım HD Graphics var. Harici olarak da RX 580 var.
Hocam neden bilmiyorum lakin BIOS girmeye çalışınca da no signal uyarısı yiyorum.
Geçen gün sırf monitör gene no signal yazacak diye DDU ile kaldırmayıp direkt üzerine kurdum driverı.
RX 580 üstünde bios switch var mı? Ben RX580 kullanırken bios'a giremiyordum. Bios switch değiştirerek çözdüm sorunu.

Ben kullanıyorum bir sorun yok.

Geri
Yukarı